Oreganovy olej

Ma niektora mamicka informacie alebo skusenosti s pouzivanim oreganoveho oleja na potlacanie, prevenciu, liecenie, atd. chronickeho/zahlieneneho kaslu u malickych deticiek? Nas syncek ma 9 mesiacov a kasle uz velmi dlho. Ziadne odhlienovace, riedice hlienov, sirupy, ani antibiotika nezaberaju. Dakujem.

Moja dnes uz stvorrocna dcera ma tiez od malicka problem s hlienami. My liecime sirupikom urobenym z nadrobno posekanej cibule zaliatej medom. Cubula pusti stavu a je to vyborny liek proti kaslu a hlienom. Tiez zltko vymiesane s troskou cukru dopenista, je dobre na vykaslavanie hlienov. Jeden pan nam tiez poradil Bylinsku kyselku, ze ta vyliecila jeho dcere hlieny, ale nam to akosi nepomahalo. V lete sme boli pri Jadrane a narocky sme ju ponarali do slanej vody, aby sa opila, potom dobre vykaslavala hlieny a mali sme na dost dlhu dobu pokoj. Chodili sme trochu aj do solnej jaskyne. Ma velmi rada mlieko a to stale podporuje tvorbu hlienu.

Dakujem, Jazmin. Syncek ale este nemoze jest med, pretoze ten podporuje alergie a nedoporucuju ho konzumovat detickam mladsim nez 1 rok. O mede a cibuli som pocula a citala, ale s tym by sme museli pockat. Co by si odporucila malickemu babatku? Respektive, cim si liecila dcerku, ked bola vo veku nasho synceka? Za ostatne napady tiez vdaka. K moru sa urcite vyberieme.

Samozrejme, že med sa dáva až vo vyššiom veku. Cibuľku môžeš posypať cukrom a pusti šťavu, alebo do prevarenej vody dať pokrájanú cibuľu na štvrťky a tak ju vyluhovať, prisladiť trebars nejakým domácim sirupom, /ja robím bazový a používam ho aj ako náhradu namiesto cukru do čaju/ a dávať cibuľový čaj piť bábätku a určite pomôže. Naša malá, keďže už od malilinka konzumuje cibuľu, vôbec jej to už nič nerobí. Niektoré deti, ak im dávaš vo vyššom veku, tak majú odpor.