Ortopedicka obuv

Neviete mi poradit, kde sa da zohnat kvalitna ortopedicka obuv pre male deti, pri tzv. plochych nohach? A ako zistim, ze je to skutocne ortopedicka obuv alebo sa iba pod tymto nazvom predava?

Určite viem, že v lekárni (je zmiešaná s výdajňou zdrav. pomôcok) na Záhradníckej 42 v Bratislave ich majú. Je to v budove ŠNOP, ale dnes to predáva už väčšina lekárni, iba nie sú moc ochotní, pretože nepočítali s tým, že ľudia si tie topánky a šlapky budú chcieť aj skúšať. Ale na záhradníckej je to v pohode. Keď nebudú mať, aspoň Vám poradia, kde sa dá kúpiť inde.

Jednu predajňu som videl dnes keď som stál na zastávke električky Legionárska pri Trnavskom mýte. Bolo tam napísané niečo ako “vychádzková obuv, zdravotnícka obuv a rehabilitačná obuv”, ale určite to bola špecializovaná predajňa na ten štýl.

Lekár ortopéd alebo rehabilitačný lekár, ak to stav dieťaťa vyžaduje, Vás odporúči k ortopeidickému technikovi a ten, podľa zdravotného stavu a danej situácii prekonzultuje s Vami možnosti aplikacie ortopedickej obuvi. Fajn skusenosti s Protetikou.

Dobrý deň,
neviete mi prosím poradiť či mi na ploché nohy stačí aj voľnopredajná zdravotná obuv na internete alebo musím mať špeciálnu na mieru ? Rozmýšľala som nad kúpou šľapiek z tejto stránky so zdravotnou obuvou, sú pekné a lacnejšie len neviem či budú dostatočne plniť účel. Ďakujem.

Najlepšie je si dať spraviť poradne ortopedicke vyšetrenie na základe ktorého ti vedia vyrobiť ortopedické vložky na mieru. Keďže nemusíš mať obe nohy rovnaké

Ano aj malej sme tak davali robit a nakoniec sa ukazalo, ze to je tak a tak ma aj kazdu vlozku do topanok trocha inu

Vidis a to malo koho napadne, zvacsa to vybavia klasickymi ortopedickymi topankami, ktore sa daju kupit napriklad v kazdej lekarni

Len ako teraz cenovo vychádzajú takéto topánky??

topanky neviem, ale tie specialne vlozky nestoja zase tolko, to aj poistovna preplaca. neviem, ci cele, ale cast isto ano. podobne to bude aj s tymi topankami si myslim.

Lenže to musíš mať od ortopéda nejaký papier nie?

Nosíte ortopedické šľapky v lete??

Samozrejme, ja celoročne aj po dome :slight_smile:

Ja áno, lebo aspoň z nich nemám odtlaky :slight_smile:

Hej hej ja mám tiež také a v nich sa mi aj najlepšie chodí a nebolia ma ani pri dlhších trasách tak nohy

a tak dá sa povedať, že aj z tej ortopedickej obuvi sa teraz dajú kúpiť pekné a moderné kúsky

ale kde kupujete takuto obuv? v lekarni?