Oscillococcinum

Má s ním niekto skúsenosť? Ozaj zaberá prichrípke, aj preventívne?

Ahoj, oscillo. naozaj zaberá na chrípku, či už preventívne alebo počas nej. Vďaka nemu som chrípku “zdolala” za 3 dni. Vrelo odporúčam.

Homeopatika su len krajsi nazov pre cistu vodu alebo osladene granule. Ak na nich nieco zabera, je to len placebo efekt. My sme oscillo dostavali vo firme a tak som to zo srandy skusil. V jednom pripade mi chripka presla tak, ako prechadza obvykle aj bez toho, a v druhom som chytil asi nejaku lepsiu chripku co sa drzala dlhsie, hoci som pripravok pouzil uz pri prvych priznakoch. Nevidim ziadny dovod presviedcat sam seba, ze sladke gulicky mi nejako pomohli.

Ja uzivam Oscilo skoro 5 rokov, treba vediet aj ako ho uzivat. Ked pocitujem hned prve priznaky ochorenia - ako steklenie v krku, zacne tiect z nosa atd., u kazdeho je to indivindualne, treba uzit hned jednu tubicku, ak je to uz trocha rozvinute, tak kazdych 6 hod. 1 tubicku, alebo aj pri zakladnej liecbe sa moze uzivat, zrychli to uzdravenie. Vdaka Oscilu - neviem, co je to uzivanie ATB, ani ockovanie proti chripke. Navodi Ti to vlastny obranny system - a vyroba viem aka je Milos.

Tebe stačí na vytvorenie názoru na homeopatiká len vlastná skúsenosť s oscillo a ešte k tomu keď si to “zo srandy skúsil” a ktovie ako pravidelne a či správne užíval? Trochu hlúpa odvaha. Mám cca. 10-ročné skúsenosti s homeo, viem na akom princípe zaberajú a aj čo znamená u homeo “zaberať”. Každému odporúčam.

Dnes som bola u lekara, som chora, ale nemam vraj chripku. Velmi kaslem a mam zapchaty nos, 3 dni som brala oscillococcinum a je to len malinko lepsie, ale vraj potrebujem antibiotika, asi by som sa bez nich nevyliecila. Radsej by som pokracovala v homeo - lepsie chutia.

Danka, napis, co lepsie mas otestovane, porad aj druhym, ked je to dobre, bolo by prima vediet. Ja vacsinou beriem vyssie davky C-vitaminu a vela caju s medom.

Manzelka, svokra, dcery, a aj vnučka (nerada) si “užívajú” homeopatiká vrátane Oscillococcinum. Problémy majú stále! Sú vraj dobré (HOMEÁ) na menštruáciu (dcéra vždy preleží 3 dni v posteli a s nikým nekomunikuje a prevenciu - vnučka je každý mesiac chorá, druhá dcéra je vedecká pracovníčka, kanceláriu má doma, inak by jej poďakovali! Manželka a svokra majú dlhodobo problémy so štítnou žľazou (už sú aj po operáciii a na kontroly pravidelne nechodia! Pán profesor im povedal, že ak im to chutí, nech to jedia, ale užívať lieky musia!), manželka aj s prechodom. Ale stále veria, že im HOMEO všetko vyrieši. Najviac mi je ľúto tej 5 ročnej vnučky! P.S: Ich vzdelanie: Dr., Mgr. biológie, Mgr. psychológie.

Oscillococcinum beriem uz vyše ôsmych rokov ako prevenciu, ale musím povedať, že chrípku som nemal ani raz. Neviem, či je to oscillococcinom, ale v každom prípade niečo na tom je.

Beriem uz asi 5. rok zvysene davky vitaminu C pocas zimneho a jarneho obdobia a bol som asi 1x velmi lahko chory cca 3 dni. Dovtedy 1-2x KAZDU zimu / jar choroba cca 5-8 dni. Precitajte si X clankov o vitamine C a zistite aj vy ako farmaceuticky priemysel radsej tlaci svoje drahe pripravky namiesto obycajneho cisteho praskoveho vitaminu C s cenou do 2-3EUR za 100 gramov v DM drogerii. Kto nevie, tak aj v lekarni ho osklbu - vsetky tabletkove / sumive vitaminy C stoja v prepocte minimalne 12EUR / 100 gramov.

Nemecký homeopat dr. Stumpf radí, že v rámci prevencie stačí užívať denne 5 globuliek Oscila, netreba užívať celú tubičku. V prípade rozvinutého ochorenia 5 globuliek á 20 minút prvé 3 hodiny, po zlepšení každú hodinu, dve hodiny, nakoniec ešte 3 dni po 3 krát denne. A upozorňuje, že chrípka nie je od slova chripieť, takže ak vás štekli alebo bolí v krku, na to oscilák nezaberie. To môže byť angína, laryngitída, zápal hlasiviek.
Chrípka je: rýchly nástup, slabosť, únava, bolesti klbov, kostí, hlavy, bolesti lakťov, medzi lopatkami, pod rebrami, vysoká horúčka, lesklé oči, vodnatá nádcha.
Na prevenciu je dobrá aj Echinacea D6, alebo CH5 na podporu imunity. A ráno štamperlík dobrej domácej slivovice.

Určite vieš na akom princípe zaberajú? :slight_smile:
mrkni si toto: http://youtu.be/rZ5uzGaaDJI

Sorry ale od zeny ktora pocuje v hlave hlasy a argumentuje fararmi je to skor na smiech. Zjavne ani nevie ako to funguje, miesa do toho “dusevne ucinky” a kozmicku energiu. Spajanie alternativnej mediciny s magiou a okultizmom, krize, modlitby atd. Dalej som to nezvladol pozerat lebo tliachala strasne sracky…

Oscilo mi pri chrípkových stavoch zabralo vždy, tak som poradila mame, no jej nezaberá ani náhodou.

Oscilo mi nikdy nezabralo. Tak som sa pozrel na zloženie, znie to odborne, ale keď si to človek po chvíli preloží, zistí, že je to len cukor (sacharóza, laktóza) a pečeň z kačky nariedená tak, že tam vlastne ani nie je!!! Presvečte sa sami, tu majú rovno na stránke príbalový leták aj so zložením http://www.boiron.sk/lieky/osc...

Je to veľký podvod na nás obyčajných luďoch! Boiron, jeho výrobca, je veľká korporácia ktorá sa tvári že predáva lieky, a pritom je to len cukor. A my za to platíme, a nie malé peniaze. Veď vitamín C kúpim do 5 eur, veľké balenie oscilla stoji aj 25! To si radšej kúpim niečo čo aj funguje.