Ošetrovanie čerstvej jazvy


(Lucia) #1

Som po operácii, mala som výkon na tvári. Poraďte, ako sa starať o čerstvú jazvu, aby bola čo najnenápadnejšia. Ďakujem.


(Shadow751) #2

Skúste si pozrieť tému Bioptron
mohlo by to byt riešenie Vášho problemu


(Petra) #3

Odporucam kupit si v lekarni masticku Contractubex - nie je na predpis a stoji cca 300 Sk, ale je fakt dobra - jazvy sa krasne zacelia.
Ak nebude vyhovovat, je mozne este pouzit takisto masticku Cicaplat - tiez si ju pacient plne hradi sam.
A este jedna moznost - naplasti Dermoplast.


(majjulka1809) #4

Odporúčala by som Vám prikládať si postihnuté miesto obklad z repíka lekárského, a taktiež mastičku Contractubex.


(ASTARTÉ) #5

najlepšia je homeopatikum arnica ch 9 3xdenne 1 globulka a čajík nechtíkový prikladať, pomáha to bohovsky a potom cytovital bylinný krém od energy je veľmi dobrý na zmiernenie jaziev.


(Lucia) #6

Ako dlho po výkone brať homeopatikum?


(ASTARTÉ) #7

3x denne 1 globulku potencie ch 9 tak týždeň alebo jednorazovo raz 1 globulku potencie ch 200, ale arnika je základ domácej lekárničky pre úrazy všetkého druhu, takže je celkom fajn ju mať v potencii ch 9.


(Ivan Balaz) #8

S masti Contractubex souhlasim lec s homeopatii ne.Homeopatii povazuji za sarlatanstvi.Je to jako kdyby Vam nekdo dal do vody kapku vina a tvrdil ze to je vino.Homeopatie je spusob jak z lidi vytahnout penize.Vetsinou homeopatii provozuji lekari ktery by se jinak neuchytili ve svem oboru pro svou neschopnost


(Lenka) #9

mám na sebe a známostiach oúspešne otestované a schválené :o) : lupene z Lalie bielej namočené v nejakom liehu, alebo alkohole, prikladať na jazvu, alebo potierať. Jazva sa stráca, niekedy sa dá nájsť len s velkým úsilím.


(Viktória) #10

Mne pomohol na jazvu Dermatix, dostaneš ho v lekárni. Je dosť drahý,ale chceme byť predsa pekné…či nie?


(kaja) #11

Ten kvet sa kde sa zohnat normalne v kvetinarstve alebo ako asi blba otazka ale neviem kde hladat


(Orole) #12

Ja som si jazvu natierala nechtíkovou masťou, vyrobenou doma. A takisto je dobré si je tú jazvu prechádzať prstami do kadejakých smerov, aby tá koža bola trochu “plastická”. Potom je to v pohode :wink:


(Olga) #13

Mám tiež osvedčený ľaliový lístok z alkoholu najlepší liek, ľalia biela ale len lupene namočené v alkohole používam domácu pálenku


(majamajova) #14

Ahojte, mne zaberal silkyderm, krem na baze silikonu. Da sa zohnat aj na predpis. http://www.medmedical.sk/silkyderm-2