Osteoporóza

@sabkasabca podla mna si to kludne mozes davat ako prevenciu, ak mas napriklad aj nejaky nabeh alebo v rodine mate osteoporozu, nie je na skodu takato prevencia. ano presne ako pises, uz ked je vazny stav, to aj potom dlhsie trva dat vsetko v tele do poriadku :slight_smile:

vies co, co som si tak zistovala tak az starsi clenovia rodiny s tym zacinaju mat problemy, ale to vsetci pripisujeme veku. cize mozno fakt je na zvazenie to zacat brat ako prevenciu :slight_smile: a moze sa to uzivat dlhodobejsie?

Tak pokial mas nejake zacinaju problemy, alebo to pripadne mate aj v rodine, ako prevencia nie je zla to jasne :slight_smile: Doplnat vapnik by sa malo podla mna pravidelnejsie a co sa tyka dlhodobeho uzivania, to sa porad ohladom tohto este s lekarom. Ak aj on vie nieco viac o tvojom stave :slight_smile:

Čo sa týka dopĺňania vápnika, tak to by mali len ľudia s predispozíciou na osteoporózu, alebo keby som sa chcela rozhodnúť ako nejakú prevenciu do budúcna, tak by som si niečo mohla nasadiť aj ja? :slight_smile:

vies co, nemyslim, ze by sa to malo tykat len ludi s preddispoziciou na osteoporozu. doplnat vapnik mozu ludia z roznych dovodov. tehotenstvo napriklad :slight_smile: takze by si si ho mohla nasadit aj ty, ako pises, ako prevenciu :slight_smile:

Klaudiap1410 pozri, som toho nazoru, ze pokial su nejake dostupne vitaminy, doplnky, ktore maju pomoct, tak je to pre telo len a len dobre. Akoze netreba, aby islo len o preddispoziciu na osteoporozu napriklad, tam moze byt zahrnute aj tehotenstvo, rast alebo nejake to normalne fungovanie svalovej sustavy :slight_smile:

amikka suhlasim, pokial sa da a teda pripadne je to aj na odporucanie lekara, je dobre posluchnut ved aha, uz som si ho aj ja zakupila :slight_smile: klaudiap1410 a ty sa pytas kvoli osteoporoze alebo pripadnemu tehotenstvu napriklad? :slight_smile:
Obrázok3

Matrischa no tak super :slight_smile: Takze zacinas uzivat? U mna to bolo tak, ze som si rovno zakupila 1000ku :slight_smile: Ale suhlasim s tebou, ze je mozno ok to pocut aj od lekara, ze ano, v takomto a takomto pripade je dobre doplnat vapnik, lebo niekedy mam pocit ze to ludia ako keby zanedbavaju alebo ako to nazvat :slight_smile:

amikka ano presne tak :slight_smile: myslim ze je to ok, taketo rozhodnutie, lebo ako sa hovori zo mna neubudne a jedine si robim dobre sama pre svoje zdravie, co mi ale vyhovuje je ze su to dobre rozpustne sumive tablety :slight_smile: to som ako rada, lebo som myslela naprv ze vapnik bude treba doplnat nejakou inou formou :slight_smile:

Pripnem sa sem zienky, lebo toto ma veru zaujima, co sa tyka doplnania potrebnych latok a zivych do tela, ktore mame problem prijat z potravin napriklad :slight_smile: Zacala som sa viac starat o seba a teda chcela by som aj uzivat rozne vitaminy ak by sa dalo, lebo teda my mame aj v rodine ludi ktori trpia osteoporozou, myslite ze sa tomu da nejako predchadzat?

@kreolla tak podla mna zaklad je uz len to, ked sa clovek rozhodne nieco navyse uzivat a brat aby doplnil. lebo je velmi malo ludi, ktorym sa dari rozne vitaminy a latky prijimat v dostatocnom mnozstve zo stravy. a inak to ti odporucil lekar, ze nejaku prevenciu treba?

@ninulik ale ved jasne, cele je to o nastaveni a chceni cloveka, nikoho netreba nutit uzivat ak nechce :slight_smile: ale vies ako toto sa da, co sa tyka stravy si myslim, ze to uz nie je take ako kedysi, i ked to by som si skor nechala poradit od odbornika nejakeho vyzivoveho poradcu nech nastavi jedalnicek na mieru aby si ten vapnik vedela prijat. i ked to sa na druhej strane vacsine podla mna ani nechce riesit, takze doplnkami je to jednoduchsie :slight_smile:

tak ono je to celkovo tak, ze ludia siahaju po roznych doplnkoch a liecivach pokial nemaju dostatok vapnika z roznych dovodov :slight_smile: ale chapem ze ludia to mozno beru aj ako prevenciu co sa tyka osteoporozy a podobne. my mame doma toto a je to super aj prakticke :slight_smile: @amikka tak to asi zalezi od cloveka samotneho ci to chce alebo nechce riesit, myslis ze je to vacsina?
Obrázok4

ake fajne balenie veru, a sumive tabletky - to by podla mna mali byt vsetky aj doplnky aj lieky takto :smiley: to by sa jednak pohodlne uzivalo/davkovalo plus ludia by po tom asi aj castejsie siahali ci?

sabkasabca ano ano sumive :slight_smile: takze aj ked sa ponahlaj ja neviem do prace, tak toto je uplne super v tom, hodis do pohara a vypijes :slight_smile: inak to je pravda :smiley: tiez by sa mi to pacilo pri vsetkom tak. no tazko povedat, ze by sme my ludia boli az taki pohodlni?

@katmirka tak uz som si ho bola aj ja kupit :slight_smile: zobrala som 500ku, tak uvidime :slight_smile: mas pravdu pohodlni, lenivi ale tak co uz taka je asi doba, i ked vsetko zvalovat na tuto dobu mi pride take zvlastne, kedze zakazdym bola nejaka doba, s ktorou nie vsetci boli ok vsakze :slight_smile:

Sabkasabca a ty máš prosím ťa nejaký konkrétny problém s nedostatkom vápnika alebo? Lebo by ma zaujímalo, či by sa dal dopĺňať aj len tak preventívne. Predsa len človek s aktívnym životným štýlom a neviem čo, či by nebolo treba ho aj tak dopĺňať.

klaudiap1410 uff tak ja ho mam asi tiez nejako malo, mne to neraz povedala doktorka ze by bolo ok, keby ho nejako doplnam, tak som sa prisla poradit, co vam take pomohlo, zabralo, pripadne co je ok pri pravidelnom uzivani :slight_smile: a zase nie nejako extra drahe :slight_smile:

inak ale aspon ze to, ze ti pani dr. povedala ze by bolo ok nieco pre seba robit a zacat ho doplnat :slight_smile: ze sa tak zaujima, no dobre a teda mas aj nejaku preferenciu, ze co take by si chcela? reku ci ti aj doktorka nieco spomenula :slight_smile:

Amikka ale mám pocit, že čo a tohto týka máš asi viac skúsenosti, ty užívaš niečo konkrétne čo ti pomáha dopĺňať vápnik? Ale myslím tak vážne, že vieš že áno toto sa oplatí toto je super. Lebo ako čo si budeme hovoriť, v tejto dobe je to veľa aj na trhu, takže možno človek aby mal jednoduchšie rozhodovanie :slight_smile: