Otehotniem, ak som mala cystu na vaječníku?

Ahoj, chcem sa opýtať, ktoré máte skúsenosti, mala som cystu na vaječníku, keď som mala asi 16r., lekár mi nasadil antikoncepciu (cysta zmizla), beriem ju už 5 rokov, mala som nepravidelnú menštruáciu a aj keď som asi pred dvoma rokmi vysadila antikoncepciu na 2 mesiace, cyklus nebol upravený. No ale viac ma trápi, či môžem otehotnieť, stále nad tým rozmýšľam. Čítala som rôzne príspevky na fórach, že ak má žena nepravidelnú menštruáciu, je menšia pravdepodobnosť, že otehotnie. A ja v budúcnosti chcem bábo. Čo si o tom myslíte?

Brunett, co sa tyka babatka pockajte a uvidite ako to bude. Pokuste sa netrapit teraz tym, co nie je aktualne. Antikoncepcia je jedna vec a jej zmysel brat ju a zrenie zeny bez antikoncepcie je ina vec. Z mojho pohladu, ak dievca berie v mladom veku antikoncepciu, inak sa vyvija prirodzené zrenie v zenu, ako ked ju neberie. Je na kazdom dievcati a zene rozhodnutie, ci do prirodzeneho vyvoja necha zasahovat chemiu, alebo nie. Lekar len radi a kazda zena sa ma pravo rozhodnut za seba, ako chce. Ako bude riesit antikoncepciu, ci s chemiou, alebo bez nej. Ci preberie celu zodpovednost za antikoncepciu len zena, alebo bude spolupracovat aj partner za svoj diel zodpovednosti za antikoncepciu atd… Dnes uz nemate 16 ale 21 rokov a mate moznost sa rozhodnut aj inak, ako ked ste boli mladucka. Co sa tyka babatka, to uvidite, ked pride na to vhodny cas pre vas psychicky aj zdravotne aj fyzicky, ked sa budete celkovo citit pripravena na dieta. Niektorym parom planovane rodicovstvo vyjde, ini sa prisposobia aj necakanej situacii, ktoru realne parove spoluzitie niekedy prinesie. Rita Svihranova
www.zzz.psychoterapeut.sk