Pacienti EZP neboli podľa Kováča ohrození jej zrušením

Pacienti Európskej zdravotnej poisťovne (EZP) neboli v žiadnom prípade ohrození jej zrušením a následným vstupom do likvidácie. V reakcii na dnešné vyjadrenia predsedu Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) to pre TASR uviedol Eduard Kováč zo Združenia zdravotných poisťovní



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/4391-pacienti-ezp-neboli-podla-kovaca-ohrozeni-jej-zrusenim

Nesúhlasím s vyjadrením pána ministra Valentoviča, že poistenci EZP “nič nepocítia”. Spoločná zdravotná poisťovňa, ktorá “zastrešila” poistencov EZP, nebude uhrádzať výkony za ich zdravotnú starostlivosť tým odborným lekárom, ktorí síce s EZP zmluvu mali, ale Spoločná zdravotná poisťovňa s nimi zmluvu uzatvoriť odmietla. Z uvedeného vyplýva, že pacienti si musia výkony začať hradiť, alebo musia zmeniť lekára, čo je v mnohých prípadoch (napr. psychoterapia)uprostred liečby veľmi negatívne.

Nesúhlasím s platením do zdravotnej poisťovne, keby si človek mal platiť zdravie sám, inak by sa k nemu správal, lekár by si vážil pacienta, a ministerstvo, ktoré zhltne väčšinu peňazí, by nemuselo byť, aparát, ako je tento by zanikol, my by sme si vyberali nielen podľa toho, či je lekár dobrý, ale aj koľko stojí.

Akože sme nepocítili zrušenie EZP? A ako, prv som musela zisťovať kam sme boli preradený, pretože nik ma neinformoval ani len o zrušení EZP,nie ešte kam teraz patrím, telefón na poísťovni sice zvonil, ale nik ho nedvíhal. Nemohla som ísť ani svojmu zubnému lekárovi, pretože som nemala doklad o zrušení EZP a o následnom preradení, 14dní som chodila zo zápalom čo ma nik nechcel ošetriť kvôli poisťovni, lebo nevedeli kam napísať výkaz, teraz už mám, zubného lekára, ale všedko si hradím sama. Najviac ma však štve, že keď hladali ľudí do tejto poisťovne povedali,že nám ostane naša poisťovňa a toto bude len do zahraničia.