Pacienti s Alzheimerom sú umiestňovaní do špecializovaných zariadení

Pacienti s diagnózou Alzheimerova choroba spadajú v súčasnosti podľa zákona o sociálnych službách do starostlivosti špecializovaných zariadení. Do začiatku roka 2009 sa týmto občanom poskytovali sociálne služby predovšetkým v domovoch sociálnych služieb, kde boli vyhradené miesta a personál s potrebnou kvalifikáciou



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/6674-pacienti-s-alzheimerom-su-umiestnovani-do-specializovanych-zariadeni

Dobry den.
Pani Wirthova Vas clanok z r. 2009 ma zaujal. Ak by to bolo mozne bola by som rada keby ste mi poradili v suvislosti s Alzheimerovou chorobou.
Dakujem za odpoved.
Eva

Dobrý deň pani Eva ak potrebujete umiestniť člena rodiny do takéhoto zariadenia rozhodne nedoporučujem zariadenie v Prejtej pri Dubnici nad Váhom. Zariadenie je veľmi pekné ale personál vrátane pána riaditeľa je najhorší aký sme si len vedeli predstaviť. Zažívali sme tam najstaršnejsie veci aké si len viete predstaviť. Ja osobne by som im zobral všetky licencie a vymenil celý personál pretože títo ľudia tu nemajú co robiť.

Dobrý deň, prečítala som si Váš príspevok, momentálne aj ja riešim zariadenie pre môjho otca, ktorý trpí Alzheimerovou chorobou, rozmýšľala som nad zariadením v Prejtej pri Dubnici n / Váhom. Zaskočilo ma Vaše vyjadrenie o tomto zariadení. Áno, zriadenie je naozaj pekné, ale o personály neviem nič, ak je možné mohli by ste mi napísať čo sa Vám na práci personálu nepáčilo? Ak je možné, mohli by ste mi doporučiť zariadenie s dobrými službami, kde by bol môj otec šťastný. Ďakujem, s pozdravom Eva Kučerová

Pán duri.
Dnes som sa dostal k Vášmu príspevku, ktorý ma prekvapil, pretože doteraz sme žiadnu sťažnosť podobného charakteru nedostali.
Prepáčte. Hádzať však všetkých pracovníkov do jedného vreca, je scestné. Ak ste mal nejaký problém, mal ste prísť za vedúcim zariadenia, alebo riaditeľom a ak sa Vám niečo nepáčilo, mal ste žiadať zjednanie nápravy.
Pretože ste tak neučinil, Váš príspevok pokladám za zlomyselný s účelom poškodiť dobrú povesť zariadenia.
A prepáčte. Mám presvedčenie, že je to odveta jednej našej pracovníčky, s ktorou bol rozviazaný pracovný pomer.