Pálenie záhy

Ahojte, chcela by som sa spytat, ci mi nevie niekto poradit. Uz dlhsiu dobu ma denno-denne pali zaha. Vacsinou to byva tak od 15.00 a potom cely vecer. Stravujem sa zdravo, 5 x denne, jem vela zeleniny, ziadne mastne jedla, neprejedam sa, pijem nesytene napoje. Z coho to teda moze byt? A co mam robit? K akemu lekarovi ist? Je to neprijemna bolest a sama si asi neporadim. Ak s tym ma niekto skusenosti, prosim o radu. Na internete som sa totiz docitala informacie, ktore ma trochu nalakali. Inak mam 25 rokov. Prosim o skoru odpoved.

Ďakujem za info, máme to doma, tak skúsim. Nemáš s tým pálením záhy viac skúseností? Trebárs, aké vyšetrenie by som mala absolvovať? A pod.

Moze to byt priznakom esofagealneho refluxu, ktory ma za nasledok zapal sliznice pazeraka a treba medikamentozne liecit. Chod na vysetrenie na gastroenterologiu.

Ja som mal tiež tie problémy, ale ja mám už 50 rokov. Stručne,prestal som piť alkoholické nápoje, kávu, skrátka je so mňa úplný abstinent. Mám rád mliečne nápoje a najme acidko a ďalej bylinkové čaje. Po týchto zmenách neviem čo je to pálenie záhy. Ty si ešte mladá a tá kamarátka ti poradila celkom dobre, tak sprav ako uznáš za vhodné.

U gastroenterologa - GFS, gastrofibroskopiu, teda hadica do zaludka. Neboj skor to citis v zaludku ako v krku a to sa da vydrzat. Ja palenie zahy pocitujem uz ako bolest v krku, hrozne. Pouzivam na to ale Acix na palenie zahy, kupis v lekarni. No skus aj toho gastroenterologa.

Aj ja mám problémy s pálením záhy. Som v 9. mesiaci tehotenstva. Pomáhajú mi tablety Acix a ešte ta k Tums. Neodporúča sa mlieko a citrusy, ani káva a alkohol. Skús tie tabletky alebo sa poraď s lekárom.