Pálenie záhy

(jana) #1

Ahojte, chcela by som sa spytat, ci mi nevie niekto poradit. Uz dlhsiu dobu ma denno-denne pali zaha. Vacsinou to byva tak od 15.00 a potom cely vecer. Stravujem sa zdravo, 5 x denne, jem vela zeleniny, ziadne mastne jedla, neprejedam sa, pijem nesytene napoje. Z coho to teda moze byt? A co mam robit? K akemu lekarovi ist? Je to neprijemna bolest a sama si asi neporadim. Ak s tym ma niekto skusenosti, prosim o radu. Na internete som sa totiz docitala informacie, ktore ma trochu nalakali. Inak mam 25 rokov. Prosim o skoru odpoved.

(jana) #2

Ďakujem za info, máme to doma, tak skúsim. Nemáš s tým pálením záhy viac skúseností? Trebárs, aké vyšetrenie by som mala absolvovať? A pod.

(kamarátka) #3

Moze to byt priznakom esofagealneho refluxu, ktory ma za nasledok zapal sliznice pazeraka a treba medikamentozne liecit. Chod na vysetrenie na gastroenterologiu.

(Jozef Antl) #4

Ja som mal tiež tie problémy, ale ja mám už 50 rokov. Stručne,prestal som piť alkoholické nápoje, kávu, skrátka je so mňa úplný abstinent. Mám rád mliečne nápoje a najme acidko a ďalej bylinkové čaje. Po týchto zmenách neviem čo je to pálenie záhy. Ty si ešte mladá a tá kamarátka ti poradila celkom dobre, tak sprav ako uznáš za vhodné.

(mariva) #5

U gastroenterologa - GFS, gastrofibroskopiu, teda hadica do zaludka. Neboj skor to citis v zaludku ako v krku a to sa da vydrzat. Ja palenie zahy pocitujem uz ako bolest v krku, hrozne. Pouzivam na to ale Acix na palenie zahy, kupis v lekarni. No skus aj toho gastroenterologa.

(Zdenka) #6

Aj ja mám problémy s pálením záhy. Som v 9. mesiaci tehotenstva. Pomáhajú mi tablety Acix a ešte ta k Tums. Neodporúča sa mlieko a citrusy, ani káva a alkohol. Skús tie tabletky alebo sa poraď s lekárom.