Pigmentové škvrny – častý problém pri hormonálnych zmenách

Objavili sa vám na tvári, krku, na rukách alebo v dekolte tmavé pigmentové škvrny? Beriete hormonálnu antikoncepciu alebo ste tehotná? Ako vlastne vznikajú? Dajú sa odstrániť? Ako im predchádzať, ak zatiaľ žiadne nemáte?



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/13720-pigmentove-skvrny-casty-problem-pri-hormonalnych-zmenach

Ja mam na miernenie skvrn prvy krmeik, ktory mi pomaha - estee re nutriv z notina a ide jak lusk pomalicky mi skvrny miznu

Ahojteee. PROSIM PORADITE MI CO S PIGMENTOVYMI SKVRNAMI NA TVARI? NEVIEM CI JE TO VEKOM ALEBO CIM ALE POSLEDNE ROKY SOM SI VSIMLA ZE SA MI FLAKY DOST ZACALI ROBIT A NEVIEM TOMU ZABRANIT :confused:
NEJAKY NAPAD CO BY MI MOHLO POMOCT?

moze to byt aj vekom, ale mozno aj geneticke, viem, ze kamoska mala s tym problemy, aj jej mamka, takze aj takato suvislost tam moze byt, s tym pigmentom je to take dost nevyspytatelne by som povedala :confused:
vraj su na to aj nejake domace recepty, neskusala si si nieco guuglit?

No s tymito skvrnami je to na dlhu trat. Podla mna by bolo na mieste mozno aj navstivit dermatologa a nechat si poradit aj nejaku kozmetiku

Tak to musím tiež mamine kúpiť :open_mouth: Toto je riadna náhoda lebo mne sa tiež na to minule mamina sťažovala, že je z toho strašne smutná a som jej hľadala nejakú kozmetičku čo by jej vedela poradiť čo s tým, či nejaké procedúry alebo čo. Skúsim jej toto objednať, ak by jej to pomohlo t by bolo super

  • je toho teraz veľmi veľa, veľa ľudí má s tým problém a nielen žien, ale aj mužov, vidím to aj u nás v rodine celkovo. Jej to pomohlo a určite keď bude mať teraz o dva mesiace narodeniny, tak jej to objednám opäť, nech má. Nech si nemusí ona sama objednávať, to myslím, že ju poteší a ja si nebudem musieť trápiť hlavu s darčekmi. Oplatí sa to a cez tento eshop je to rýchlo :wink: -

Dobrý deň, pri výskyte stareckých škvŕn na koži je potrebná konzultácia s kožným lekárom. https://doctorpro.pl/lodz/services/dermatology/treatment-of-acne
Mal som akné, liečil som si ho tu
Som si istý, že tento dermatológ vie pomôcť aj pri stareckých škvrnách