Piť či nepiť surové mlieko?

V druhej polovici minulého storočia sa začali v lekárskych časopisoch objavovať správy o nižšom výskyte astmy a iných alergických ochorení u vidieckeho obyvateľstva ako u mestských obyvateľov.



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/7766-pit-ci-nepit-surove-mlieko

mala som problémy ktoré prerastali až do astmy,po konzumácií surového kozieho a kravského mlieka sa mi stav výrazne zlepšil

Je fantastické, že najnovšie štúdie potvrdzujú ako je dôležité konzumovať neupravované potraviny. Matka príroda bola a je múdra, len sa treba naučiť jej dary vážiť. Teším sa, že už aj v Leviciach máme mliečny automať.

Zásadným prostriedkom boja proti Tuberkuloze bolo zavedenie pasteriázcie mlieka už asi pred 100 rokmi a zákaz predaja surového mlieka. Nehovoriac o paratuberkulóze, ktorá sa podiela na vzniku Crohnovej choroby. Len nevzdelanosť ľudí ich uvrhne do problémov, ktoré odstránili už naši predkovia. To som tu nespomenul listeriózu, kampylobakteriózu a dalšie bacily, ktoré určite “prospejú” našim deťom. Ľudia dávajte si pozor na bolševikov a neverte im.