Pitná voda je pre dieťa na nezaplatenie

Čo bolo cieľom vašej práce v týchto vzdialených destináciách? Venovala som sa najmä starostlivosti o podvyživené deti a následne aj práci s celými rodinami. Našim hlavným cieľom bolo dieťa v úvode zastabilizovať, ale po zvládnutí akútneho stavu zapojiť rodinu, zorganizovať distribúciu nutričnej pomoci a tak predísť recidíve stavu. Každé podvyživené dieťa býva chronicky dehydratované , teda jeho obličky a srdce nepracujú tak ako u zdravého dieťaťa. Vtedy je nutné veľmi opatrne zvyšovať prísun tekutín, aby nezlyhalo srdce. Bezprostrednými komplikáciami sú tiež nízky cukor v krvi, zmeny v metabolizme minerálov, ktoré neliečené môžu poškodzovať mozog a iné dôležité orgány dieťaťa, v najhoršom prípade viesť k smrti pacienta. Tieto deti často trpia akútnymi aj chronickými hnačkami, pričom uvedené stavy významne komplikuje konzumácia kontaminovanej vody, s čím sa v rozvojových krajinách bežne stretávame.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/14181-pitna-voda-je-pre-dieta-na-nezaplatenie

Pre vsetkych by mala byt voda na nezaplatenie!

hlavne by sme nemali ňou zbytočne plytvať

To treba vysvetlit hlavne detom uz od malicka :wink:

nie len pre deti ale aj pre dospelých. ja pijem len čistú vodu. sladké vody tak raz do mesiaca aj to keď je nejaká oslava

podla mna by sme to tak mali mat vsetci :slight_smile:

Za mna mozem povedat, ze s nou ani neplytvam. Vodu mam velmi rada a ako jedinu ju pijem

ved tak by to aj malo byt :slight_smile:

Pitná voda je pre každého z nás najviac si myslím.

by si sa čudovala, koľkí ľudia ju zatracujú, čo je podľa mňa škoda :wink:

//jasne, ze je a pritom je to taky poklad//

na mnohé tieto veci ľudia prichádzajú až časom :wink:

//ale uznaj nie je to skoda?//

ellenita je to velka skoda, ze niekto pije len sladke vody a nema rad pitnu vodu. pitna voda je predsa tak lacna a tak zdrava! len to si bohuzial niektori vobec neuvedomuju

to príde asi vekom si myslím a skúsenosťami potom :wink:

neviem neviem nie celkom to tak musi byt

myslím, že na tom niečo bude len si človek musí uvedomiť aká je voda dôležitá

pitna voda je pre kazdeho cloveka velmi dobra a mali by sme ju pit neustale!

A hlavne v týchto teplách sa odporúča piť iba čistá voda z vodovodu!! Žiadne sladké malinovky!!

lenze to vysvetli niektorym ludom