Plastika predného krížneho väzu

Som po úraze kolena, diagnóza ruptúra predného krížneho väzu. Čaká ma plastika väzu, počula som, že je to dosť bolestivý zákrok s dlhou rekonvalescenciou. Máte niekto skúsenosti s touto operáciou? Tiež neviem, kde sa dať operovať. Zvažujem chirurgické centrum v BA na Kozej ul. , prípadne Medicon v Malackách. Veľmi uvítam vaše skúsenosti a rady.

Nepochybujem o tom, že výber dobrého operatéra zvládnete. Dôležitá je však aj rehabilitácia po absolvovaní operácie. Fyzioterapeut je totiž ten, kto Vás bude učiť znovu správne zaťažovať operovanú končatinu, kto Vám vysvetlí chôdzu o barliach, pouvoľňuje okolie jazvy, naučí Vás postupne cvičiť a posilňovať svaly v oblasti KK a v neposlednom rade sa postará o zodpovedajúci rozsah pohybu v kolennom kĺbe. Čo sa týka obmedzení, vidím to na obmedzenie pri kontaktných športoch, športoch s výraznou zmenou smeru a prudkým zasekávaním pohybu v kolene ( hádzaná, basket, volejbal, tenis, fitko- predkopávanie, zakopávanie, drepy) v rámci rehabilitácie odporúčam svojim pacientom veľa plávať (po úplnom zahojení jazvy - kraul, znak) stacionárny bicykel, klasický bike, ale jazdu po rovine, a neskôr kopcovitý terén a postupné zaťažovanie kolena. Človek nič neuponáhľa, telo si samo povie kedy má dosť, treba však podľa odporúčaní fyzioterapeuta cvičiť aj doma…

Caute. Najde sa tu nejaky doktor alebo niekto kto by mi mohol poradit. Som po artroskopii kolena kde mi moj doktor co ma operoval zistil, ze mam roztrhnuto meniskus, ktory mi zresekoval a este mam roztrhnuty aj predny krizny vaz… A povedal z.
co dalej… zeby to malo byt na plastiku… Ze je na80%roztrhnuty… A potom ete ze ho mam vyskusat na treningu. ? A ja teraz neviem co spravit?
Mam ten vaz vyskusat na treningu alebo hned ist na tu plastiku kolena… Prosim poradit. ? Dakujem

Caute. Najde sa tu nejaky doktor alebo niekto kto by mi mohol poradit. Som po artroskopii kolena kde mi moj doktor co ma operoval zistil, ze mam roztrhnuto meniskus, ktory mi zresekoval a este mam roztrhnuty aj predny krizny vaz… A povedal z.
co dalej… zeby to malo byt na plastiku… Ze je na80%roztrhnuty… A potom ete ze ho mam vyskusat na treningu. ? A ja teraz neviem co spravit?
Mam ten vaz vyskusat na treningu alebo hned ist na tu plastiku kolena… Prosim poradit. ? Dakujem