Plastika tam dolu.

Ahojte, mám za sebou 2 pôrody a rozmýšľam nad labioplastikou. Nepáčia sa mi moje vonkajšie pysky sú veľmi vyťahané, muž mi povedal, že to mám ako motýľ. Už sa nemôžem na to pozerať, vadí mi to hlavne pri športovaní, keď nosím užšie nohavice a vôbec to nevyzerá pekne. Doktor mi povedal, že to nemám riešiť, vraj po pôrodoch to má skoro každá žena. Iba tie čo nerodili majú peknú … Neviem sa rozhodnúť, hlavne ako to bude potom po operácii. Máte s tým skúsenosť? Ocením každý názor, ďakujem všetkým.

Ja som uz na tom bola a vobec nelutujem, mam to za sebou a som spokojna. Bola som u doktorky a bolo to lepsie ako u chlapa. Po operacii ma to nejak zvlast nebolelo. Bola som v Pezinku.

Giovana, kazdy sa vekom meni a aj vas muz sa bude menit aj na pohlavi, to je realita procesu starnutia. Niektore zeny maju ako pisete ako "motyl"ine ako kvet, a pod. - aj v mladosti, nielen po porodoch. Ide skor o to, ako viete prijimat samu seba so zmenami v zivote a ci v slove motyl vnimate krasu prirody, alebo posmech, vycitku. Da sa to vnimat z roznych stran. Ide o vas, a vas vztah k sebe samej. Rozne zmeny na tvari, tele, pohlavi vas cakaju aj nadalej. Su zeny, co to riesia plastikami, roznymi a opakovane a su take, ktore proste seba prijimaju a ucia sa postupne prijimat so zmenami, ktore zivot prinasa. Mam jednu nadhernu farebnu zahranicnu knihu o zenskom pohlavi, kde su zenske pohlavne organy odfotene a prirovnavane ku krase v prirode, ktoru obdivujeme. Zo stromu, kvetov ktore starnu, chatraju a vadnu sa nesmejeme. Prijimame prirodu inak ako samych seba? A pritom aj my sme sucastou prirody. Predtym, nez sa rozhodnete, co spravit vam aj inym zenam ponukam prilezitost na rozhovor individualne, alebo v skupine zien, a nasledne prezretie si krasnej knihy, v ktorej fantazia a tvary nekladie hranice ani vekove ani ziadne ine. Rita Svihranova, psycholog, psychoterapeut, www.psychoterapeut.zzz.sk

Krásne ste to napísali pani doktorka, je to tak, súhlasím s Vami…

Pani doktorka, veľmi pekne ďakujem za váš názor, súhlasím s ním, ale ja som sa už rozhodla, že na tento zákrok pôjdem. Rozmýšľala som dlho a som pevne rozhodnutá. Veď koľkým ženám plastika pomohla odstrániť komplexy. Viem, že problém ktorý mám neni zďaleka taký hrozný, ale keď sa dá riešiť prečo nie. Môj muž s tým súhlasí, takže spokojnosť bude na obidvoch stranách. A to je myslím si, to hlavné.

Maja, aj ja nad tym uvazujem. Prosim ta, mohla by si mi dat konkretne meno, ak si bola spokojna, aby som vedela kam mam ist?

Ahojte, ja mam tento zakrok tiez za sebou, nebolo to na sk. Ale urcite chod na opku, ked ta to trapi, ja sa citim ovela lepsie. Tie sa mi vobec nepacili, hanbila som sa vyzliect pred manzelom atd. Myslim, ze ked ti ta operacia pomoze psychicky, tak je to uplne zbytocne sa trapit dalej, uvazovat a pretahovat cas. Po opke to dost stipalo a bolelo, hlavne som nemohla sediet, ale Ibuprofenom sa to da prezit. Tie prve 2 dni boli blbe. Drzim palce a nevahaj!