Po predkoch dedíme okrem farby očí aj choroby

Podstatná časť osobnosti je v človeku zakorenená už pred narodením a jej genetické dedičstvo po rodičoch zodpovedá za kvalitu života budúceho životaToto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/5570-po-predkoch-dedime-okrem-farby-oci-aj-choroby

Len lekári, ako keby zabúdali na túto možnosť genetických vyšetrení. Dokonca som sa stretla s tým, že nemocnica pri hľadaní diagnózy nemohla dať urobiť genetické testy, nakoľko nemala poplatené faktúry a tak im ich odmietli. Len Gilbertov syndróm, ktorý je naozaj jeden z najrozšírenejších sa dosť zanedbáva. I keď ukazovateľ bilirubínu je u niekoho niekoľko krát vyšší, i tak mu neurobia vyšetrenie. Je tu veľké riziko v neskoršom veku na ochorenia ca pečene. O tom by zase vedeli niečo hovoriť odborníci. Teda Gilbertov syndróm sa v realite môže pohybovať niekde okolo 15 až 20.25 % v populácii. Teda nie je to smrteľné, ale vždy je dobré o sebe vedieť, skôr, bolo vždy lepšie. Ochorenia srdca je tiež asi viac, ale opäť to niekde zaostáva na vyšetreniach. Osveta sa väčšinou robí na nezmysli, na lieky, ktoré by človek aj tak dostal od lekára, ale takúto osvetu by často potrebovali aj samotný lekári.

Ahoj, chcela by som vediet, co sa skryva pod nazvom trojita geneticka mutacia, ak bude taky dobry niekto, napiste dakujem.