Po VšZP a Dôvere nevylučuje redukciu lôžok ani SZP

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) od júla pravdepodobne neponúkne zmluvy niektorým lôžkovým zdravotníckym zariadeniam a v niektorých zdravotníckych zariadeniach si objedná nižší rozsah lôžkovej zdravotnej starostlivosti. Neuzatvorenie zmlúv s piatimi nemocnicami na plánovanú lôžkovú zdravotnú starostlivosť avizovala od júna aj zdravotná poisťovňa (ZP) Dôvera



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/4531-po-vszp-a-dovere-nevylucuje-redukciu-lozok-ani-szp

Vážení (myslím poisťovne, lekári, nemocnice, MZSR), Aj ja chcem byť aktívnym účasníkom Vášho boja. Veď sa jedná o MOJE zdravie, o moje pohodlie, ja mám dochádzať 60km do nemocnice namiesto 15tych, ja si musím hľadať ošetrujúceho odborníka v druhom, treťom okrese, aj keď ho mám aj vo vlastnom. Čo keby sme si určili pravidlá - Vy si vyberiete poskytovateľov, a ja si následne vyberiem poisťovňu. MZSR by Vám mohlo zákonom stanoviť povinnosť uzatvoriť zmluvy s poskytovateľom na budúci rok povedzme do konca augusta, a ja mám mesiac na to, aby som sa rozhodol, v ktorej poisťovni sa poistím. A potom to bude slobodná voľba. Budem sa môcť rozhodnúť, či sa mi oplatí financovať poisťovňu, ktorá mi nezazmluvní ošetrujúceho lekára a budem dochádzať x km za niekým, koho nepoznám, ale koho vy pokladáte za lepšieho odborníka, alebo budem veriť svojmu lekárovi a zmením poisťovňu. Nepotrebujem Vami platených agitátorov, ktorí ma budú nahovárať, aby som vstúpil do tej ktorej poisťovne, nepotrebujem poukážky, prázdne sľuby… Nechcem, aby rozhodovali politici, ktorá nemocnica sa má zrušiť, nechcem aby sa mi “vnucovali” lekári len preto, lebo tento je “kamarát” takže je výborný odborník, a iní sú zlí, lebo sú povedzme členmi inej strany ako ja. Skrátka a jasne JA VÁS PLATÍM, TAKŽE BERTE OHĽAD AJ NA MOJE POTREBY!