Pocit tažkých očí, opuchnuté viečka

V poslednej dobe mám každé ráno opuchnuté horné i spodné viečka a mám pocit ťažkých očí. V priebehu dňa mi opuch postupne zmizne. Nemám žiadne zdravotné problémy. Pracujem s počítačom každý deň celú pracovnú dobu. Vždy navečer ma oči bolia, respektíve režú. Chcela by som vedieť, či mi stačia nejaké bylinkové čaje a aké druhy. Ďakujem za radu. S pozdravom, Viktória.

Určite na to vplýva aj počítač. Skontroluj si ale svoj denný príjem tekutín, nedoháňať všetko večer, je to už nanič. Ráno je vhodné krémovať si oči a masírovať viečka dokiaľ sa krém nevstrebe. A hlavne si dopriať dostatok spánku.

Od minulého týždňa mám ťažkosti s očami, bola som aj u očného, zobral mi vzorky, ale výsledky budú až budúci týžden v pondelok, svrbia ma, sú červené, ráno veľmi opuchnuté, neviem čo to mám, či alergiu alebo infekciu, ale už som zúfalá, ďakujem.

Mam opuchnute, previsnute viecka, myslim, ze tam mam plno tuku a mozno aj nieco horsie, stale pocitujem v ociach plak, je mozne tieto vacky odstranit? Ak ano, tak poradte, kde a ci to hradi poistovna.

Ale vy sa môžete cítiť dobre, choroba môže byť len v začiatkoch, treba pozrieť na obličky, ale aj na srdiečko, niečo len tak potlačiť, je potláčanie príznakov, v skorom štádiu, teda neskôr by sa mohla nejaká tá choroba aj rozvinúť. Netreba podceňovať to, čo nám telo ukazuje.

Ano, mne to hradila poistovna, ale problem aj tak pretrvava, bolo to zbytocne, pokial sa nenajde pricina, zbytocna je operacia.

Poistovna ti to hradila na zaklade dopor. od ocneho?

Ahoj, ja som mala tento problem vela rokov a zistila som sama za pomoci lekarky spoluziacky, ze mam celiakiu, alergiu na lepok a dalsie latky ako skrob, ak mas problem so zelezom, daj si spravit testy na alergiu potravin. Po pol roku mi opuchy prestali, mam pokoj ale viecka su znicene, pretoze to trvalo roky. Vela stasia.

Zdravím, už cca týždeň mám opuchnuté horné viečko na pravom oku, oko nie je začervenané, nebolí, nesvŕbi ani nie je prítomný výtok hnisu ani ničoho iného. Obvodný lekár mi predpísal oftalmo septonex ale nepomáha to, nepomohli ani lieky na alergiu. Ráno keď sa zobudím je opuch vždy horší a počas dňa viečko trochu odpuchne. Nevie mi niekto poradiť? Ďakujem

Pomaha lad alebo mokra vreckovka.