Pod petíciou za pluralitné a rovnoprávne zdravotníctvo je zatiaľ 31.320 podpisov


(Admin Zzz.sk) #1

Podľa výkonného riaditeľa Združenia zdravotných poisťovní SR Eduarda Kováča sa so zberom podpisov začalo minulý týždeň v 28 mestách SlovenskaToto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/3050-pod-peticiou-za-pluralitne-a-rovnopravne-zdravotnictvo-je-zatial-31320-podpisov

(tilly) #2

ked si uvedomime, ze zavedenim jednej statnej ZP pre povinne poistenie a jednej sukromnej pre tych, co chcu nadstandard, a teda sa pripoistit, by sa usetrilo- mali by sme 4x menej uradnikov, “sekcnych” sefov a ich kavovariciek, budov, bazenov, opulentneho vozoveho parku, vysokych platov, exkluzivnych dovoleniek, 13 a 14 platu…atd. , a teda peniaze by sa dostali tomu, komu patria, resp.kto ich momentalne pre chorobu potrebuje- PACIENTOVI. Kedy to tento obmedzeny narod pochopi, tu nejde o ziadnu pluralitu, poistovne podvadzaju pacientov aj lekarov- pacientom neposkytnu ani zaklad, lekarom zase zaplatia len to, co sami uznaju za vhodne!! Ako je mozne pripustit, ze uradnici rozhoduju, ake vysetrenia mali a ake nemali byt pacientovi urobene!! Aj pacienti aj lekari sa nemaju ako branit, tahaju za kratsi koniec, hoci, ani v obchode si nikto nenalozi plny kos a zaplati za polovicu!!! Vsade vladne trhovost, len v zdravotnictve NIE! SLAVA Valentovicovi a jeho odvahe!!!


(Eva) #3

Bolo by to pekné keby ste mali pravdu, no neviem ako ste dospeli k názoru, že len kávovariči a sekční šéfovia súkromných poisťovní a celkovo súkromných firiem sa obohacujú, kde sa dá. Ľudia sú všade rôzni (aj v súkromných aj v štátnych inštitúciach), a preto samotný fakt, že bude iba jedna poisťovňa zďaleka nezabezpečí Vami predpokladané pozitívne dopady. Okrem toho čo sa týka efektívneho vynakladania finančných prostriedkov štátnymi organizáciami - stačí si pozrieť večer správy - každý druhý deň je nejaká kauza o verejnom obstarávaní - a to sú len tie o ktorých sa dozvieme.