Podkozne hrcky - lipomatoza?

Dobry den. Moj priatel ma na tele (hlavne na predlaktiach a trupe) podkozne hrcky roznej velkosti - od hrasku az po orech. V krizovej casti chrbta ma hrcu plosne velku ako dlan, nie prilis vystupujucu. Hladame v Kosiciach nejakeho odbornika, ktory by sa na to vedel pozriet, stanovil by diagnozu, odporucil by, ktore sa daju vyrezat alebo by odporucal dietu, skratka cokolvek. Je velmi malo dostupnej literatury a ja sa nebranim ani alternativnym metodam liecby - dietou alebo autosugesiou a pod. Dakujem za odpovede.

Dobry den, nasla som si hrcky v zahyboch v podbruskovej oblasti, chcem sa spytat, za akym doktorom mam s tym ist a druha vec, vie niekto, co to moze byt? Robim si starosti.

Ja som mala hrčku na chrbte nad lopatkou veľkosti hrášku asi rok. Potom som sa odhodlala ísť s tým ku kožnej. Tá ma poslala ku chirurgovi a ten ma zas poslal na onkochirurgiu, lebo som to mala trošku tmavšie ako ostatá koža. Tam mi to vybrali, o desať dní som sa dozvedela, že je to hystiocytóm. Vraj, keď je v tele dlhšiu dobu, môže z toho vzniknúť nádor. Našťastie, dnes mám už len jazvu a mám pokoj. Keby som s tým bola otáľala, mohlo to dopadnúť oveľa horšie! Nepochopila som celkom presne, kde ste si to našli - či niekde medzi veľkými pyskami, alebo niekde v záhyboch ovisnutého brucha. Rozhodne odporúčam nečakať a ísť čo najskôr k lekárovi. V prvom prípade ku ženskému, a v druhom k obvodnému lekárovi. Oni Vás v prípade potreby pošlú kam bude treba. Držím palce, nech všetko dobre dopadne!