Podľa HPI sa spoluúčasť pacientov na liekoch zvýši trojnásobne, podľa MZ je to klamstvo


(Admin Zzz.sk) #1

Podiel spoluúčasti pacientov na liekoch sa podľa Health Policy Institute zvýši trojnásobne, a to z 13 na 44 %Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/7255-podla-hpi-sa-spoluucast-pacientov-na-liekoch-zvysi-trojnasobne-podla-mz-je-to-klamstvo

(doctor) #2

HPI je skutočne poradňa SDKÚ - DS. Škoda, že stratili svoju objektívnu tvár. Teraz si analýzy cucajú z prsta a na objednávku tiež “politikov”. Možno už zistili, že Zajacova reforma nestojí za nič. Lebo jej výsledkom je chaos v udeľovaní licencií ZZS, žaloba Penty na SR za to,že nemôžu mať zdravotné poisťovne zisk, zle nastavená lieková politika a pod.


(Tomáš Szalay) #3

Pekný deň, doctor,

pár poznámok k Vašim slovám: vyhláška MZ, o ktorej je reč, obsahuje chybu. Som presvedčený, že MZ nechce zvýšiť spoluúčasť pacientov na trojnásobok, ale žiaľ, lajdácky napísali predmetnú vyhlášku. Výpočet dopadov nie je vycucaný z prsta, ale podľa jasnej metodiky, nájdete ju podrobne zverejnenú na našom webe www.hpi.sk.

Našou misiou je upozorňovať na takéto chyby. Nikto, a za tým si absolútne stojím, si to u nás neobjednal ani nezaplatil. Takúto kritickú revíziu sme robili, nech už bol ministrom Zajac, Valentovič alebo Raši. (So Zajacom sa naše cesty rozišli už v januári 2005 a pokojne si dohľadajte naše analýzy a kritiku jeho ďalších legislatívnych počinov.)

Ďalšie výhrady, ktoré uvádzate, nemyslíte snáď vážne. Arbitráž nám hrozí pre kroky Ficovej vlády, zbabraný sanitkový tender je prieser ministra Rašiho a lieková politika sa “odtrhla z reťaze” po voľbách, keď do hry vstúpili záujmy niekdajšej Paškovej distribučnej firmy.

S pozdravom

Tomáš Szalay