Pohotovosť Kramáre - pre deti a dorast

Dobrý deň, 18.4.2010 som bola so synom na pohotovosti. Ordinovala práve p. MUDr. Anna Špitálska. Mám výhrady voči jej správaniu sa a konečnej diagnóze, ktorej som sa vlastne ani nedočkala, pretože bola zaneprázdnená vlastnou psychoanalýzou. Po vstupe do ambulancie som jej vysvetlila stav môjho syna (zvracanie, teploty v noci a ako mu tie teploty ráno stúpli, bolesti hrdla …) Namiesto diagnostikovania na mňa ako “nezodpovedného rodiča” slovne vyskočila, že som ho “neliečila” studenými zábalmi. Pokiaľ ja viem, k tomu sa má uchylovať až, keď je horúčka nad 39 a nie je iná možnosť, ako v krátkom čase znížiť teplotu - to však nie je liečba. Aspoň nie v 21. storočí, pokiaľ ja viem. Do správy napísala, že to angína nie je. Samozrejme, že mu obvodná doktorka o deň angínu diagnostikovala. P. MUDr. Anna Špitálska taktiež vyšla s teoriou, že ho nemôže poslať na vyšetrenie CRP, lebo teploty nemá viac ako 24 hod. Neskôr som sa dozvedela, že toto vyšetrenie mala spraviť hneď vtedy. Pretože stačilo, že mal vysoké teploty viac ako 6 hodín a toto sa týka detí a starých ľudí zvlášť. Čím rýchlejšie sa zistí diagnóza, tým lepšie. Chcem sa opýtať, kam sa môžem obrátiť so sťažnosťou na túto “na slovo vzatú” MUDr. Annu Špitálsku. Vopred ďakujem za radu.

No urcite sa nestazovat na internete. Pani doktorka asi vedela co robi a ked sa vam jej postup nezdal spravny, treba to “riesit” na kompetentnych miestach. A budete sa cudovat, zabaly patria do liecby zvysenej teploty aj v tomto storoci.

Tu sú kontakty na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, Grösslingová 5, Bratislava http://www.udzs.sk/buxus/generate_page.php?page_id=688 kontaktujte pani z odboru dohľadu nad zdravotnou starostlivosťou. Nebojte sa sťažovať, ak niekto porušil predpisy a ohrozil niekoho život, nemá čo robiť na pracovisku.

Podnikateľ za chyby v účtovníctve platí obrovské pokuty a to nejde ani o život, lekári často odfláknu čo sa dá, neustále sa sťažujú na platy, ale zodpovednosť ich obchádza na každom kroku, bolo by už na čase, aby dokázali, že si tie vyššie platy zaslúžia. Bol som dva krát za posledný rok hospitalizovaný, chodievam za mamou a tetou na návštevy do nemocnice a to čo tam vidím je horor.

Ďakujem veľmi pekne za informácie.

Ďakujem. Práve preto, že to chcem “riešiť” na kompetentných miestach sa informujem tu na internete. Verte mi, že aj Vy by ste sa čudovali, keby ste zažili taký prístup a správanie. Studený zábal sa dáva až pri teplote nad 39°C. A predsa len si myslím, že je múdrejšie radšej navštíviť lekára, ktorý by mal čo najskôr určiť diagnózu a predpísať liečbu. Ja som potom dala na “rady” vyššie menovanej doktorky a studené uteráky mu vôbec so znížením teploty nepomáhali. Predpísaný liek iba na pár hodín. V správe vylúčila angínu a až obvodná doktorka mu spravila vyšetrenie CRP, ktoré ukázalo na angínu. Dostal antibiotiká, ale nemusel sa takto trápiť ďalších x hodín/dní. No taktiež ma zarazil prístup tejto p. Špitálskej ako k rodičovi chorého dieťaťa. Slovné osočovanie a deptanie namiesto zamerania sa na správne diagnostikovanie mi nepríde hodné titulu a pracovnej pozície p. Špitíálskej. Ale beriem Váš pohľad na vec. Môj je “trošku skreslený”, tým že sme si to so synom zažili.

Dobry vecer, dna 9. 10 sme boli s dcerkou na pohotovosti, spadla a mala celu bradu rozbitu tak, ze jej kost trcala. Mala vtedy sluzbu ista MUDR. Dubravova Dana, poslala mi k dcerke nejaku zaciatocnu sestru, aby jej to vycistila, a ked to nevedela, spravila to sama, potom miesto toho, aby jej ranu oriadne zasila, jej tam dala take pasiky. Myslela som si, ze to je asi v poriadku, no neskor, kedze dcerke to zacalo hnisat, zapalovat sa a opuchat, som zistila ze to asi zle vycistila, jednoducho sa asi ponahlala. Teraz s dcerkou chodim po lekaroch, uziva antibiotika, ranu ma celu otvorenu, lebo jej museli vybrat tie akoze pasiky na zrastenie jazvy, pretoze jej to cele hnisalo a mokvalo a ma to cele zapalene. Bude mat peknu pamiatku na cely zivot na tvari a to len preto, ze udajna “doktorka” nepostupovala podla mna spravne a rychlo rychlo sa ponahlala. Som z toho nestastna, lebo je to tvaricka, a navyse sa jej to nechce zahojit. Poradte kam sa mam obratit, kto mi pomoze? Dakujem.

Dobry den, doktorka Dubravova urcite ziadny predpis neporusila a postupovala presne tak ako mala. Neviem, aky mate problem alebo komplex, ze radite ludom stazovat sa na lekarov na Urade pre dohlad. Tymto sposobom sa absolutne straca dovera pacienta v lekara a pacienti, resp. ich rodicia idu na osetrenie uz vopred s nedoverou!

Dobry den, rada by som Vas informovala, ze MUDr. Dubravova postupovala absolutne spravne v tomto pripade, to, ze sa dcerke rana zapalila, vobec nesuvisi s pouzitymi, pasikmi". Su to tzv. steristripy a pouzivaju sa prave namiesto sitia na tvare, velmi dobre a s peknym kozmetickym efektom. Primarne sa pouzivaju prave kvoli tomu, aby na tvari neostala jazva po tzv. stichoch, mame s nimi velmi dobre skusenosti. Obcas sa vsak stane, ze sa rana zapali, to by sa vsak stalo rovnako aj pri zositi rany, ba bolo by to dokonca horsie, pretoze hnis by nemohol volne odtekat a zapal by bol rozsirenejsi.
Nebojte sa urcite v pripade potreby opat navstivit nasu chirurgicku ambulanciu na Kramaroch, vsetci lekari, ktory tam pracuju su skuseni, sestry, ktore tam sluzia maju minimalne 15 - rocnu prax.
S pozdravom.

Dobry den tiez by som rad pridal skusenost zo stretnutia s MUDR. Dubravovou Danou. Jej “citlive” podanie diagnozy rozplakalo nasu dceru a nas uviedlo do vynervovaneho stavu na celych 24 hodin. Nevraviac o tom ze ma donutila podpisat reverz (nemal som to srdce ponechat dceru na Kramaroch) a to aj napriek tomu ze privolany prednosta oddelenia jej hypotezu nepotvrdil. Na druhy den sme predsa len isli na dodatocne vysetrenie na Kramare, kde nam ina pani doktorka potvrdila ze podozrenie z predosleho dna sa nepotvrdilo (jej pristup bol absolutne super za co jej tymto dakujem.