Poistenie do zahraničia

Dobrý deň,



chcel by som sa informovať o najvýhodnejšom postupe pri poistení pri ceste do zahraničia. Ideme s manželkou na dovolenku do Egypta a teraz neviem, či je moja povinnosť poistiť sa v komerčnej poisťovni a nahlásiť niečo mojej zdravotnej poisťovni, alebo sa stačí poistiť cez cestovnú agentúru, ktorá mi to ponúkla. Nechcem tvrdiť, že im neverím, ale viem, ako to dnes chodí, firmy hľadia iba na to, aby odomňa získali podpis ale nechcem, aby sa mi stalo to, že prídem k úrazu a zistím, že ma nikde neošetria, pretože poistenie nemám dostatočne pokryté alebo že som si poistil iba prevoz telesných pozostatkov.



Ďalej by ma dosť zaujímalo, ako to funguje pri ošetrení v zahraničí, na niektorej webovej stránke som sa dočítal, že pri vyšetrení v zahraničí si sám všetko platím a až po návrate domov mi poisťovňa uhradí moje náklady (ak to uzná za vhodné). Prosím niekoho, kto má skúsenosti konkrétne s Eqyptom, aby poradil, ak je to tak, že koľko peňazí si mám vziať. Nechápem, čo je to za politika, šak keď nebudem mať peniaze tak ma nechajú skapať?

V prvom tyzdni oktobra ideme na 8 dnovu dovolenku do Turecka. Ake poistenie pritom potrebujeme? Sme poistencami VZP. Dakujem za odpoved. Kubis