Poisťovňa Dôvera - nespokojnosť

Zmeniť poisťovňu je skutočne dilema. Odporúčam zistiť si kto je majiteľ poisťovne. Pretože manažment tancuje podľa toho ako majiteľ píska. U Dôvery je tým majiteľom Penta Group, všetko, čo na Slovensku chytili do rúk tak skrachovalo. Teraz sa úspešne postarajú o zmiznutie Dôvery tak ako sa postarali o zmiznutie Siderie. Veľmi ma teší, že sa im u Apolla nepodarilo získať majoritu, pretože dnes by už nebolo. Pripravovalo sa násilné spojenie s Dôverou. Teda Apollo ostalo a je zneho veľmi dobrá poisťovňa.

Ja mam napriklad dobre zkusenosti s Union zdrav. poistovnou.

Ahojte, ako to vidite s doverou teraz, ked sa ide zlucovat s Apollom? Som klientom VSZP a naisto ju chcem zmenit, iba neviem, na koho teraz. Dakujem. Danka

Ahojte, ja som tiež z Bratislavy, mojej dcerke zrusili 2 mesice vopred naplanovanu operaciu pruhu, nakolko poistovna prekrocila limit, ktory mala na ten mesiac - pocet operacii. Je to drzost najhrubsieho zrna, nakolko na operaciu bola objednana dva mesiace a ja som ju zo strachu, aby mi neochorela, nedala 2 mesiace do skolky. Teraz budem dalsie dva mesiace cakat na operaciu, ktoru mi mozno tiez tesne pred terminom zrusia a to este neviem, ci mi dcerka neochorie tesne pred terminom. Buduci rok menime tuto poistovnu za inu cela rodina. Som maximalne nespokojna a sklamana. Lekari mi odporucili poistovnu Doveru zmenit, nakolko je to vraj najhorsia poistovna. Presne, ako napisala Dana - tato poistovna je dobra, len ak je poistenec zdravy. Ak ma problem, poistovna mu ukaze chrbat. Neodporucam tuto zdravotnu poistovnu!

Reagujem všeobecne na zdravotné poisťovne a nielen na ne, ale aj na lekárov. Pacient je manipulovaný z jednej aj druhej strany. Ak napr. jedna poisťovňa neprepláca niečo zmluvnému lekárovi, lekár tlačí na pacienta aby zmenil poisťovňu, alebo zase iný, ktorému pôvodná vyhovuje nadáva prečo pacient poisťovňu menil, že vraj mu dáva málo peňazí na počet pacientov atď. Tak o čom to vlastne je? Má sa pacient najprv popýtať lekárov ktorých navštevuje, ktorá poisťovňa im vyhovuje? Aká je to sloboda v rozhodovaní? Riešenie vidím len v zjednotení poisťovní, vytvoriť jednu veľkú zdravotnú poisťovňu aj z dôvodu zákazu tvorenia ziskov súkromných poisťovní. Zdravotné poisťovne predsa nie sú finančné spoločnosti, ktoré zhodnocujú peniaze na finančných trhoch. Ľudia a štát tam odvádza povinné zdravotné odvody za ktoré sa očakáva kvalitná liečba v prospech pacienta. Ako sa dajú tvoriť zisky keď ľudia musia čakať na operácie, dopláca sa stále viacej na lieky, zubní lekári sú drahí, atď. Asi len tak že sa šetrí na pacientoch, na tých, ktorí sú najdôležitejší.

No aj ja mam zle skusenosti, mne na odber krvy, neurobili test na stinu zlazu, dr ma upozronil, ze mi ju asi neurobia… a aj tak sa stalo… mam podozrenie, ze nemam v poriadku stitnu zlazu… a oni mi neurobili testy, lebo ze tato poistovna to nepreplaca ! a to si platim poistne, to kde sme ? ! dr povedal ze si mam zmenit v septembri poistovnu, a na novy rok ma posle na testy ! je mi z tohoto celeho systemu zle ! fuj !

Ďakujem za schválenie z. p Dôvera za schválenie polohovacej postele aantidekubitnný matrac pre moju ťažko chorú mamu. Veľmi ste nám pomohli a nejmä mojej mame.

Ďakujem
s pozdravom
Anna Fumačová

Musím sa aj ja vyjadriť k tejto téme. Prešla som pred troma rokmi do tejto poisťovne a nemôžem nič zlého povedať. Lepšie podmienky ako v tej predošlej. Sama som ani nejak nad prechodom neuvažovala, ale keď ma oslovili, či nemám záujem zmeniť poisťovňu, tak som si povedala, že však vyskúšam.

Napriklad nejake vyhody, ktore poskytuje tato poistovna?

myslím, že to všetko sa vieš dočítať aj normálne na ich stránke. to má asi každá poisťovňa uvedené, že čo preplácajú, čo poskytujú a podobne :slight_smile:

no dobre, ale ja potom nemam nejake behacky a vybavovacky kvoli tomu, ze som zmenila poistovnu? to nemusim nikde nahlasovat alebo tak?

Akoze ake myslis? Vsak zmenis poistovnu a vsade v tych ich systemoch by sa to malo automaticky zmenit. Napriklad ked idem u gyn na preventivnu, tam sa ma sestricka kazdy jeden raz pyta, aku mam poistovnu. A to pritom mam stale tu istu, takze neviem, o co jej ide :smiley: Pripadne zavolat obvodnemu, ale ku kazdemu, ze by si mala behat a oznamovat to, tak to isto nie.

malo by stačiť nahlásiť u zamestnávateľa, ten to nahlásila na sociálnu, zdravotku a potom by sa to malo dostať už ku každému.

takze to ani nie je take komplikovane ako by sa mohlo zdat. a to sa ale da zakazdym len k zaciatku roka zmenit poistovna, nie? to sa neda pocas roka.

poziadat o zmenu mozes kedykolvek pocas roka. poistovna sa meni ale zakazdym k 1.1. cize ak by si teraz poziadala o zmenu, ak to stihnes do konca septembra, tak sa poistovna zmeni od noveho roka. ak by si ziadost o zmenu podala az po tom septembri, tak potom by sa to pocitalo az k tomu dalsiemu roku.

áno, je to tak ako píšeš, ale neviem, či sa to teraz nejak ešte nepredlžovalo. ten termín, dokedy môžeš podať žiadosť o zmenu poisťovne. alebo sa o tom jednalo, neviem už presne. ale to som chcela, že s dôverou mám tiež skúsenosť, my sme sem prestúpili obaja aj s partnerom a potom dieťa tiež plánujem dať rovno do dôvery, aby sme mali všetci jednu poisťovňu rovnakú.