Polievky vás vyliečia

(Admin Zzz.sk) #1

Je to jednoduchá detoxikácia: zásadité minerálne látky obnovia acidobázickú rovnováhu. Je to tiež prírodná medicína: črevá sa zregenerujú, zápaly zmiznú, imunitný systém sa prebudí.

Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/14036-polievky-vas-vyliecia

(chuanti) #2

Len povedzme si na rovinu, že málo kto si polievky varí. Aj keď si zbehneš niekam do reštiky, dáš si tú polievku? Doba je taká, že sa len naháňame a ani na jedlo nie je čas

(bridal) #3

to je pravda ludia sa stravuju nezdravo u nas sa snazime robit polievky aspon cez vikend ale tak deti maju v skole a v skolke polievku kazdy den a nevravim mne ked sa nechce nic vyvarat tak si obcas spravime taku hustejsiu polievku aj na veceru

(acidumka) #4

U nas polievky dost frcia. A hlavne na veceru je dobre si dat nieco taketo do brucha. Ono to celkovo telo tak zahreje.

(katkoslava) #5

milujem polievky a hlavne tie krémové sú veľmi zdravé to je pravda udržiavajú takú žalúdočnú rovnováhu a aspoň sa prinútime zjesť aj tú zeleninu, ktorej sa veľa ľudí vyhýba :slight_smile:

(krowka) #6

za seba poviem ze polievky lubim ale bohuzial tiez nemam na ich vyvaranie tolko casu kolko by som chcela ale cez vikend mame polievku vzdy

(minaric) #7

Prave ja som typ cloveka ktory sa polievkam vyhyba. Su dni v roku a to su zvacsa sviatky kedy takou domacou slepacou nepohrdem ale nejak sa za nimi nezeniem a nechybaju mi

(radka_humka) #8

Polievky sú pre zdravé strávenie veľmi dôležité a človek by si mal polievku tak povediac naliať do žalúdka každý deň. No však vieme, že ľudia na to nemyslia a potom vznikajú problémy s trávením:unamused:

(dorinka) #9

Milujem polievky. Snazim sa mat kazdy den teplu polievku. Skor ich jem na veceru. Tak som sa nejak nastavila a uz mi to dlho takto funguje aje fajn si zohriat telo polievkou. Odkedy ich jem takto pravidelne tak ani nemavam problemy s travenim to sa musim priznat.

(domcica) #10

Aké polievky najčastejšie varíte? U nás idú vývary. Najčastejšie teda hovädzí. Polievky sú veru veľmi zdravé a chutné. Koľko krát zjem na obed len polievku bez druhého.

(klarispeterkova) #11

Mala som kamarátku, ktorá jedla len polievky a vydržala tak celkom dlho. Dostala so seba aj mäso aj zeleninu, proste všetko to , čo jej telo potrebovalo.

(sall_ka) #12

tak zas nedaju sa jest len polievky,clovek potrebuje aj tuhu stravu no nic to nemeni na tom, ze su polievky pre nase telo a hlavne teda travenie velmi dolezite

(vranilka) #13

dnes som akurat mala po dlhsej dobe klasicky domaci hovadzi vyvar, svokra spravila a v tejto zime mi veru padol vhod celu ma zahrial

(lilinka56) #14

Myslím si, že mať polievku na obed je základ. Žalúdok to potrebuje a väčšina je aj rýchla na prípravu. Veľmi rada mám krémové polievky ako brokolicovú, tekvicovú. K tekvicovej je najlepšie si opražiť semiačka a nasypať si ich na vrch. Mňam!

(zdenika) #15

nooo taku brokolicovu by som si veru dala tak dikicko aspon viem co si zajtra uvarim

(Janina223) #16

Mnam polievky. Niekedy padnu aj lepsie ako hlavne jedno. Hlavne ak je takto zima ako je teraz. No ja lubim najviac take tie vyvarove polievky.

(natashasha) #17

akých polievok sa to ale týka? či je to jedno? môže to byť aj krémová brokolicová alebo to môže byť hocijaký vývar?

(paulii) #18

to mám brať tak, že keď jem polievky, tak budem zdravá. no nezdá sa mi moc :frowning: :frowning:

(Mukina) #19

Ja toto posudit neviem kedze moc polievky nemusim :confused:

(marynka) #20

Polievky su vynikaju, milujem ich!