Poplatok u očného lekára

Je normálne, že sme u očnej lekárky platili poplatok za kontrolné vyšetrenie 3,30 €?

Išli sme na obyčajné vyšetrenie. Chodíme každý rok. A neinformovala nás, že je to nadštandardné. Dá sa zistiť v poisťovni, či si to nedala preplatiť aj poisťovňou? Na potvrdenke je napísané iba vyšetrenie. Nejde mi o 3.30 € , ale o princíp, že keď mám nárok, prečo mám platiť? U zubára sa nečudujem , ale u očného?

Aj zubárom poisťovne platia starostlivosť, tade tým, s ktorými majú zmluvu. A vidíš, zubárovi zaplatíš a nečuduješ sa. Je to len dohoda zubárov a poisťovní. Poisťovňa nemusí zubárovi platiť za výkon, zaplatí pacient (hoci si platí poistné) Je len otázkou času, kedy si budeme platiť aj u iných lekárov. Je treba, aby pacienti zatlačili na poisťovne, aby preplácali ich liečbu v plnej miere. Potom sa nebudeš musieť čudovať, či si mala platiť alebo nie.

Hm, aj to je pravda.

Ale zase z druhej stránky, aspoň môj zubár, keď mi ide niečo robiť, tak povie, čo mi ide robiť a koľko sa za to dopláca. Nechcem ho zastávať. Lenže očná lekárka neupozornila na nič a pri odchode manželovi strčila už vypísanú potvrdenku do rúk.

Takto to pred rokmi začínalo aj u zubárov

Najlepšie je cigáňom! Nikde a nič nerobia, platíme za nich, robíme na nich a oni majú všetko zdarma! Aj byty, školy, lekárov … Ja vážne začínam ľutovať, že som vyštudovala, poctivo pracujem … veď ja len na to doplácam!