Poraďte prosim - strata čuchu

Ahoj, ja sa len chcem opytat, ja som tiez stratila cuch asi pred 6 mesiacmi, niektore velmi silne vone citim, ale musim si privonat uplne z blizka, ale necitila som tiez pokakane babätko a pod. sa len chcem opytat, ze takze mas stratu cuchu sposobenu aj vdaka jedeniu sladkosti? Lebo ja ich jem nadpriemerne vela.

Ahoj Slavka, aku operaciu si absolvovala?

Po par rokoch prispejem pre tych, ktori sa tu preklikaju. Strata cuchu suvisela s poruchou pancreasu, ale aj s nedostatocnou cinnostou nadobliciek, doporucujem naklikat si adrenal fatigue a dat do prekladaca, je to o tom, ze je potrebne nastartovat fukciu nadobliciek pomocou upravy stravy. Dnes sa stravujem tak, ze jem rano 1 grahamovy rozok a na obed zemiaky a ostatne veci. Viac glycidov cez den nejem, zbytok stravy je poriadne kvantum zeleniny, ovocia a kvalitne bioelkoviny - v kazdom jedle. A mam sa velmi dobre, pritom ten stav z roku 2008, som myslela vazne, ze uz koncim.

Som na tom úplne ako vy dve. Cítim akurát mentolové vôňe. Pravdepodobne som nikdy necítila a ak aj áno, definitívna strata nastala po vybratí nosných mandlí.

Mam presne ten isty problem. Z nicoho nic citim akoby spaleny smrad. Potom to samo odoznie. Vas prispevok ste pisali uz davno. Boli ste s tym u lekara ako ste dopadli? Riesili ste to nejako alebo to odoznelo samo?

Pridavam sa s podobnym problemom. Mam to uz viac rokov a mam pocit, ze to zvykne prichadzat hlavne na jesen / zima po nejakej nadche. Zvysnu cast roka cuch funguje ako ma.

Zisťujem, že nie som jediná… Jaaaanka bola si už u lekára? Pýtala som sa na to gynekológa, lebo niekde som sa dočítala, že môže ísť o nejaké hormonálne výkyvy, ale ten mi povedal, že podľa neho to môže byť aj závažný neurologický problém a mám s tým ísť k neurológovi.

Zisťujem, že nie som jediná… Jaaaanka bola si už u lekára? Pýtala som sa na to gynekológa, lebo niekde som sa dočítala, že môže ísť o nejaké hormonálne výkyvy, ale ten mi povedal, že podľa neho to môže byť aj závažný neurologický problém a mám s tým ísť k neurológovi.

STRATA ČUCHU-DEDICNOSŤ ? :slight_smile: :slight_smile: :-). Mám problém s ČUCHOM už od 30rokov -trvá to 8rokov - Na začiatku smrad po dyme neznesitelny. Potom - nic nic nic-všemožné vyšetrenia A? -nic… CT mozgu OK-imunita OK-nosne OK-nervove OK- gina OK-… prečo?.. nemam sa čoho chytiť :slight_smile: Moja mama tento problem zaznamenala hned po mne. Takže môže to byť aj DEDIČNOŤ? Ale ináč neviem prečo? :slight_smile: prosím poraďte - vďaka :slight_smile:

Dobry den napište mi lime@atlas.sk pomožem Vam

Dobry den napište mi skusim Vam pomocť kikava@atlas.sk

Nemám čuch niekedy naskočí ale potom ho znova stratím