Poraďte prosim - strata čuchu

Moj syn mal v lete minuleho roku uraz,spadol zo strechy a mal otras mozgu.Odvtedy statil najskor chut a potom aj cuch.Chodi po lekaroch,predpisuju mu kadejake lieky na alergiu a vselico mozne,vitaminy…Nic nepomaha.Prosim,poradte,kto ma s takymto problemom skusenosti.Budem vdacna za kazdu radu.

z toho,co ste uviedli vyplyva jednoznacna suvislost medzi urazom a poruchou cuchu.ide o poskodenie na urovni centalneho nervoveho systemu, čo patri jednoznacne do ruk odbornika-neurologa.co najskor.ak ste z bratislavy,odporucam DFNsP Kramare.vela stastia a drzte sa.

Pred dvoma mesiacmi som mala silnú nádchu a stratila som čuch. Je náznak,len pri veľmi silnej vôni.Robili mi punkciu nosových dutín,mala som hnis.Chodila som na bio -lampu a nič nezaberá. Prosím o radu. Ďakujem.

Môj syn mal v septembri 2007 úraz hlavy-pád zo strechy na betónovú podlahu. Mal ťažký otras mozgu s krvácaním do mozgu. Operácia nebola nutná. Liečenie bolo asi 3 mes., ale stratil čuch. Po ORL vyšetr. zistili, že je v poriadku. Dá sa nejak vrátiť táto funkčnosť?

Používala som Otrivin dlhšie ako to doporučuje príbalový leták, následne čoho som stratila čuch a mám pocit ako keby som mala zaľahnuté v ušiach. prosím poaďte mi!

uz dvkrát som bola operovaná na polypy v nose druhýkrát v juni 2008 teraz sa mám síce lepsie no zasa som stratila cuch čo mi velmi prekáza momentalne som pod dozorom lekárov no aj tak mi nedokazu pomoct s tym cuchom .Mimochodom mam 30 a vybrala som uz velmi vela dávok inj.diprofos teraz beriem sprej nasonex,a brala som aj flixionase.

Ja som bola pred dvomi rokmi chora, bežne sople, sem- tam kasel. Ani doktorka nic vazne nepotvrdila, povedala to je iba nadcha, ale od vtedy som stratila čuch. Necitim ani ked mam pokakane dieta, nieco vonia ( oprate pradlo, parfumy…) proste nic co som pred tym brala ako normalku ze to citim. Doma sa to neveria, ani kamaratky… vsetci sa smeju že vraj to som este nepocul/a. ma niekto nejeke skusenosti, co s tym? Dakujem za odpoved nirak627@azet.sk

Denča, som na tom presne tak isto ako Ty. Lekár mi povedal, že by som mal ísť na operáciu na odstránenie polypov. Odradili ma dve veci: odmietli mi tento zákrok vykonať pri lokálnom znecitlivení a nevedia mi ani len trošička zaručiť, že to bude mať nejaký výsledok. V živote som nepočul toľko výhovoriek, ako keď som sa spýtal, či mi to pomôže.

Denca, nemozem Ti poradit, ale sa pridam, lebo mam taky isty problem. Nemam čuch od decembra 2009. Je to hrozne, pretoze necitis nic, ani smrad ani vonu. Uz 2 x by som sa bola priotravila( dym z pece vo vedlajsej izbe). Deti hore na poschodi to zacitili a ja nic. Dala som si pokazenu šunku na chleba že to idem jesť a syn mi vravi: čo to tu tak smrdi… No proste nie je to sranda, nemat čuch. A teraz čo o tom. Určite to suvisi - u mna - nejako s pancreasom, alebo s nejakym hormonom. Chcem ist na vysetrenie do Lubochne do Endokrinologickeho ustavu. Takze moja otazka na inych prispievatelov je ci nevedia daco v tomto smere poradit???Ak budes mat nieco nove daj vediet…

sdku, ako si na tom prosim Ta s tym cuchom? Ja mam podobny problem, pisala si, ze to ma mozno suvis s pancreasom, ja mam tiez problemy s pancreasom. Bola si na nejakych vysetreniach, zistili Ti nieco? Ozvi sa prosim, ako si na tom. Dakujem.

Dobry den,mam podobny problem,od februara necitim nic,bola som chora a brala som antibiotika od vtedy som stratila cuch,chodila som na krcne mala som tam hnis,brala som rozne vitaminy,nic nepomohlo,cuch sa mi vratil jedine tak,ze kazdu vonu citim rovnako,vsetky vonavky citim jednou vonou,nedokazem rozoznat parfem od antiprespirantu,od mydla,teloveho mlieka…takteiz som nestastna.

ja tiez nemam cuch … a ani som nikdy nemala… neviem, co to je vona alebo zapach… je to spojene aj s poruchou chuti… citim iba sladke, slane, kysle a horke… najst nejake informacie o anosmii je problem… nikde neporadia, co s tym,ci sa vobec nieco da robit… vacsinou pisu o docasnej strate cuchu… ja ho vsak nemam vobec… a pokial si pamatam, ani som nikdy nemala…

ZATIAL nemam ziadnu diagnozu od lekarov. Su to len moje domienky a pocity. MAm urcite nejaku poruchu metabolizmu cukrov, pretoze evidentne po papani sladkosti- ale aj vela sacharidov - pecivo, sucha strava…mam ten cuch “horší”. Drzala som prisnu pancreaticku dietu 3 mesiace. Mala som sa lepsie. Aj vone som ako tak zacala rozlišovat. Teraz som dietu porušila,čuch sa zhoršil.Aj chuť. Sladke jedlo mi chutí horko!!! Po sladkom jedle sa citim ako priotravena, svrbi ma koza, stipe nos, urobia sa mi afty v nose a na jazyku…Diabetes zatial nemam, cukor je v norme. Neviem, či sa od lekarov niečo o tom dozviem.Mam urobene kompletne interne vysetrenie v nemocnici. Všetky vysledky su v norme. Mam vsak zvysene protilatky proti lepku a mam vyskusat bezlepkovu dietu. Ze moze toto robit aj lepok. Takze uvidim, bojujem dalej. Je to s tym čuchom velmi neprijemne, drazdi ma to aj psychicky, irituje vnutorne do takej miery, ze musim brat antidepresiva. Pri chorobach pancreasu to moze spolu suvisiet.Tot vsjo, čo o tom mozem povedať.

OPRAVUJEM, od decembra 2008 a ten nick je len nahodny vyber, nema nic spolocne s politikou:)

Ahoj SDKU, vdaka za odpoved. No mne sa tiez zatial cuch nevratil. Je to dost blbe, neviem, co by sme s tym este mohli robit.

Ja necitim uz 10 rokov.Tento problem mi privodili silne alergie a opakovane zapaly.
Problem je v tom, ze ked clovek strati cuch na viac ako 3 mesiace je takmer nemozne aby este niekedy citil. Takto sa vyjadrila moja doktorka v nosno krcnej abbulancii.

Zdravim, ja mam taky problem, ze obcas som citil v nose iba jednu, neprijemnu, vonu, ako keby nieco spalene, mam taky pocit, ze je to velmi intenzivne ked sa poriadne najem,v tejto chvili necitim nic ine ako tuto neprijemnu vonu uz dva dni, neviem ci mam ist k lekarovi alebo co, co myslite? Popri tom ked citim toto spalene cosi citim aj ine vone, ale dost slabo.

Pri alergickej astme pred niekoľkými rokmi som stratila postupne čuch aj chuť. Málokedy niečo cítim. Lezie mi to na nervy, lebo si nemôžem vychutnať niektoré veľmi dobré jedlá. Neviem, ako to mám odsťrániť. Poraďte mi, prosím.

Chcem tu prispiet po 2 rokoch len informaciou, ze moje domienky boli spravne, dnes mam potrvdenu diagnozu “chronicka pancreatida”. Cize prisna pancreaticka dieta.

Ahoj majka, som na tom tak isto ako ty, citila som len mentolove vone, ale po operacii uz necitim vobec nic, prosim ozvi sa mi? Slavka