Poranenie slachy a pip klbu na lavej ruke

Dobry den, chcem sa opytat, ze ci niekto uz mal problemy s pip klbom. 25. 12. 2012 sa mi vyklbil prst po napraveny bol zafixovany dlahou celeho predlakia po 2 tyzdnoch sa fixacia odstranila, lenze prst sa nedal v klbe vystriet, zohnut ano, ale vystriet do roviny uz nie. 5. 3. bola na plastickej chirurgii operovana slacha aj pip klb a fixovany kirchnerovym drotom po vybrati drotu po 5 tyzdny sa prst mierne zapalil, ale ohybnost prstu sa zda byt nie najlepsia. Viete mi poradit s tymto problemom? Dakujem.

Treba ísť na rehabilitáciu, nech Vás vyšetrí fyzioterapeut a začne s tým cvičiť, aby sa obnovila hybnosť. Zatiaľ si aspoň doma uvoľňujte dlaň a prsty pomalými krúživými pohybmi. treba ísť na rehabilitáciu čo najskôr !

Suhlasim s Katkou, rehabilitacia cim skor.

Ake mate skusenosti s napravanim lakta pod narkopzou a rentgenom, je to po jednej zlomenine lakta, asi 10 mesacnej rehabilitacii, ruka sa stale neohne. Je to asi posledna moznost, co sa da s tou rukou robit. Dakujem

Dobrý deň, čo sa týka vašej otázky ohľadne zlomeniny lakťa, bolo by fajn vedieť, aký je rozsah pohybu v lakti do vystretia a do ohnutia, či sa to počas tých 10 mesiacov pohlo, ak áno o koľko, o aký druh zlomeniny išlo, resp. či bol použitý nejaký osteosyntetický materiál typu, šróby, skrutky, alebo platničky. Ak bola ruka operačne riešená a bol použitý osteosyn. materiál, mohlo sa stať, že samotný materiál bráni vykonaniu celého pohybu, lebo je možnosť že skrutka, ak ju nebolo možné inak upevniť tento pohyb brzdí. Druhou možnosťou je, že sa v okolí lakťa mohli vytvoriť zrasty, resp. je tam pooperačná jazva, čo tiež bráni pohybu. Osobne si myslím, že rehabilitácia lakťa je na dlho, určite neskladajte zbrane a rehabilitujte ďalej, potrebujete posilniť svaly HK a zároveň okolie lakťového kĺbu pouvoľňovať. Pre praktický život, je z pohľadu fyzioterapeuta dôležité ruku v lakti vystrieť, pacient ju nemusí v lakti pokrčiť do úplného rozsahu. Ak Vás ešte ničo zaujíma, tak sa v kľude spýtajte :slight_smile: