Pôrod vo vode

Dobrý deň, všade len o tom čítam, ale neviem sa dopracovať na konkrétny zoznam nemocníc, ktoré to umožňujú a o informáciách ako napr. koľko to stojí, ako dlho pred pôrodom musím ležať alebo zahlásiť sa v danej nemocnici. Vie mi niekto poradiť?

Ahoj, Vlada, vybehni si na zoznamy tu nalavo, konkretne “Porodnice” a rozklikanim kazdej lahko zistis, ktore poskytuju porod vo vode - ak som to dobre pozrela, tak Zilina, Trencin, Trebisov, Topolcany a Bojnice.

Ahoj Vlaďa, neviem, čo konkrétne ťa láka podstúpiť pôrod vo vode, ale na západe, odkiaľ sa to k nám dostalo je to už zatratený spôsob rodenia, z dôvodu veľkého rizika prenosu infekcie na novorodeniatko. Som z TO a viem, že mnohé baby ľutovali, že takto rodili, ani rozumný gynekológ ti to nebude odporúčať. Odporúčajú len tí, ktorí z toho majú ryžu. Poznám osobne maminy, ktoré boli po pôrode vo vode v TO odvezené s bábätkami na oddelenie patologického novorodenca v NR, z dôvodu infekcie. A strach o dieťatko za to nestojí, to mi ver. Pred 3 rokmi to stálo okolo 5 tisíc a rodička musela mať prognózu bezproblémoveho pôrodu. Stáva sa, že z vody budúcu maminu aj vytiahnu a odrodí normálne, kvôli komplikáciám - peniaze potom vrátia. Nemám veľmi čas sa tu rozpisovať, ale osobne vrele neodporúčam!

Ja som rodila do vody v TO pred 5 rokmi, vtedy to nestalo nic, ale neskor to spoplatnili, myslim ze teraz je to 7 tis. SK, ja sa nemozem stazovat, bol to sice prvy porod, nemam to s cim porovnat, ale mala je zdrava vobec ziadnu infekciu a ani nic podobne nemala po 4 dnoch po porode sme boli doma, teraz cakame druhe a uvazujem opat o porode do vody.

Ahojte, trosku som si tu citala vase prispevky a dost ma mrzi nazor proti porodu do vody. Kedze som to zazila na vlastnej kozi, myslim si, ze mozem povedat svoj nazor. Ja by som naopak porod do vody urcite odporucila. Bol to moj 1 porod, tak to nemam s cim velmi porovnat, bol to sice porod v zahranici, pretoze sme tam zili, no ale teraz sme sa vratili na Slovensko a ja cakam 2. babo, ktore by sa malo narodit v novembri a urcite by som chcela rodit do vody znova, nemala som ziadne komplikacie ani ziadne infekcie, moj manzel bol pri mne mali sme zapnutu hudbu, ja som bola velmi rada, ze som mohla rodit takymto sposobom. Akurat este mozno je fajn si dobre vybrat a pozriet priestory, ktore vam ponukaju kedze tu sa za to plati.

Žilina určite nie, tam je len masážna vaňa, ale rodiť sa ide normálne klasicky.

Ahojte, neviete niekto prosim vas, kolko to tak moze stat teraz?Ved to neni mozne, aby sa za to tolko cvakalo, to je chore.

Ahoj, pozri http://www.zzz.sk/?page=porodnice je tam o nich popísané dosť.