Porucha koncentracie a sustredenia

Zdravim, potreboval by som poradit v mojom probleme s poruchou sustredenosti a koncentracie, ktore su casom horsie. Uz par rokov pozorujem, ze sa coraz menej dokazem sustredit na nejaku cinnost, neviem sa poriadne koncentrovat, stale mi myslienky unikaju niekde prec a zacnem uvazovat celkom nad niecim inym. Neviem si vobec vobec udrzat pozornost na jednu vec, resp. cinnost, ci to uz je citanie knih, ucenie (ani nie tak pochopit text), ale mam problem ho vobec docitat. Tiez si chcem zalozit zivnost a chystam sa ist na moju vysnivanu skolu a bojim sa toho, ze skoncim skor ako zacnem. Robim autoskolu a je pre mna tyraniou sa dokazat sustradit na jazdu. Skusam rozne meditacne veci, dychacie cvicenia, cvicenie, ma to urcite pozitivny efekt, len je to len male precento. Uz si vobec neviem rady. Chcem Vas poprosit o vase rady, budem Vam nesmierne vdacny.

Ja mam podobny problem, no moj trva kratsie a nie je taky intenzivny. Tiez som uvazoval, ze by som zasiel za nejakym odbornikom, ktory by mi poradil ako dalej, zial neviem za kym mam ist? Psychiater, psycholog, neurolog? Aj ja by som potreboval nejaku konkretnu radu na koho za obratit. Tiez by som bol vdacny kazdej rade. Vdaka.

Tomas a Viliam, navstevu odbornika by mohol pomoct usmernit skuseny obvodny lekar, je to vzdy individualne a zavisi to aj od historie problemu, ako dlho pretrvava, s cim suvisi, co je v pozadi, ci psychicke problemy, stres, pretazenost, depresia, rodinne zazemie, zavislosti, smutok, strata blizkeho, vztahova kriza a mnohe. Alebo moze suvisiet napr. s dosledkami chorob, zakrokov, neurologickych problemov apod. Je to vzdy len individualne a skuseny psycholog alebo psychoterapeut, psychiater by to mohol rozlisit. Vsetko zavisi od konkretneho pribehu, anamnezy klienta. R.S.