Porušenie miechy

Dobrý deň, chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť, či náhodou niekto nevie, kde sa dá liečiť miecha, ak nie tu tak niekde v zahraničí, pretože mám 25-ročného priateľa, ktorý minulý rok v lete mal vážny úraz a poranil si krčnú chrbticu a miechu. Odvtedy je na lôžku, dolné končatiny má úplne ochrnuté a horné čiastočne, veľmi mu chcem pomôcť, veď vždy je ešte nádej. Ďakujem.

Nechcem hádzať všetkých lekárov do jedného vreca,sú taký, ktorý nám veľmi pomohli, ale tu na Slovensku je veľmi ťažké dozvedieť sa niečo od lekárov ohľadom tejto liečby, vravia že treba len cvičiť, on cvičí, ale veľmi by sme ho chceli dať liečiť niekde do zahraničia, ale nevieme kde, viete keď nemáte známosti, nemáte nič.

Mohli by sme sa od Vás dozvedieť, čo presne lekári stanovili ako diagnózu? Bez toho sa ďalej nepohneme. Presnejší popis problému, nikto normálny Vám neporadí, pokiaľ nevie, o čo presne ide.

Budú Vám radiť iba takí, čo radia každému na všetko a sú najmúdrejší. To radšej nech cvičí a má malé pokroky ako sa dostať nejakému šarlatánovi pod zuby. Zatiaľ vieme, že má ochrnuté končatiny, dolné a horné čiastočne. Čo Vám na to má povedať trebárs aj niekto, kto by Vám mohol pomôcť? Asi už viete, kam s týmto mierim - popíšte problém Viac.

Ak pochybujete o lekároch a zdá sa Vám, že sa v tejto konkrétnej situácii dalo spraviť viac, odporúčam Vám kontaktovať potom posudkového lekára poisťovne, ak tam nepochodíte, potom podajte žiadosť o prešetrenie na úrad pre dohľad alebo priamo na Ministersto zdravotníctva, na to tam tí ľudia okrem iného sú - verte, že pre poisťovňu je výhodnejšie, nájsť Vám niekoho, kto ho vylieči - hlavne neskúšajte kdejakých podomových lekárov, ktorý ho svojimi pokusmi zničia úplne, potom mu už nepomôže ani svätená voda.

Keď chcete súkromné zariadenia za každú cenu, pozrite si tu na zzz.sk Probios, Medirex, Topmed a chodte sa poradiť aj tam, zaplatíte síce, ale minimálne zistíte na vlastnej koži, aký je rozdiel medzi súkromnou a štátnou zdravotnou starostlivosťou a možná, že Vám poradia kolegov zo zahraničia, ktorí také niečo už vyliečili - dobrí lekári sú sieť ľudí, ktorí sa medzi sebou poznajú, treba to využiť a nie na základe diagnózy jedného odsúdiť všetkých a hľadať pomoc u Homeopatie v tomto neštastnom prípade.

Tu máte zoznam rehabilitačných ambulancií, obvolajte všetky, popýtajte sa, nemusíte všade ísť osobne, stačí, ak im poriadne vysvetlíte o čo Vám ide http://www.zzz.sk/?page=hladaj&typ=rehabilitacia

Dobrý deň, som veľmi rada, že Ste reagovali na môj článok. Dňa 22.07.2006 skočil do 2m bazéna rybičku. Poranil si krčnú chrbticu s léziou miechy a mal zlomený piaty stavec. Operovali ho v B. Bystrici, a následne bol preložený do Brezna na ARO, kde strávil 2 mesiace. Keďže sa napil aj vody z bazéna a nemohol riadne dýchať, museli mu urobiť tracheostómiu.

Keď už mohol ísť do Kováčovej, mysleli sme, že už bude dobre, ale to bol len začiatok. Mal tam strašné komplikácie, nedalo sa mu dobre dýchať, pobudol tam len mesiac, a musel ísť zase do nemocnice do Zvolena. Mal nafúknuté brucho, operovali ho aj tam, a ešte ho operovali aj na pravej strane krku, pretože tam sa mu hromadil hnis, lebo mu vraj telo po tej prvej operácii neprijalo nejakú umelinu, čo mal vloženú v chrbte. Potom ho previezli do B. Bystrice, kde sa mu zase začal hromadiť hnis, tak mu to už teraz nechali otvorené.

Mal to otvorené mesiac, nemohol jesť a potom mu to znova operovali. Lenže medzitým chytil preležaniny, pretože viete ako to chodí v nemocnici, nikto tam nemal čas a o neho sa treba starať 24 hod. denne. Teraz je doma, nemôže sa nikde pohnúť pre tie preležaniny, nemôže ani riadne cvičiť, nohy zatiaľ nič a ruky zdvihne a položí si ich sám na posteľ, veľmi by nám pomohlo keby Ste nám poradili. Vopred Vám ďakujem.

Zdravim vas. V r. 2002 som mal nehodu a poskodenu miechu. Bol som v Rusku - Novosibirsku na embryonalnu transplantaciu nerv. buniek - zatial nechodim, ale citlivost sa pomerne zvyšila. Cvicim kazdy den a očakávam výsledky. Dosiahol som to, ze v ortezach chodim v chodaku a bez ortez sa viem podstavit, ked mam oprete kolena, asi mesiac viem u drzat rovnovahu, aj tak sa mi zda, ze je to velmi malo. V Moskve robia oper. s kmenovych buniek. Treba hladat ludi priamo s úspechmi. Vela stastia.

Ten pribeh o liecbe kmen. buniek v Kyjeve bol odvysielani na JOJ-noviny plus. Skuste oslovit redakciu, ked tam boli osobne aj s televiziou. Urcite budu mat podrobnejsie informacie.

Nádej vždy je, ale nemyslím si, že je na mieste falošná nádej. Nevidela som Vaše dieťa, ale ak sa raz už chrbtica poruší, a s ňou hlavne miecha, veľká perspektíva na zlepšenie nie je. Možno len minimálne zlepšenie - ale podľa typu. Poznám aj osobne veľa ľudí, ktorí v nádeji investovali tisíce korún do postupov na radu ľudí, ktorí využili len ich situáciu a “nádej”.

Dobry den, mozte mi prosim napisat, aky je Vas zdravotny stav momentalne. Je Vasa pohyblivost vyssia? Moja dcera, ktora ma len 17 rokov spadla z vysky asi 10 m. Momentalne si citi nohy, lava noha je na tom lepsie. Po koleno je tam aj slaba hybnost, pokial jej nohu pokrcim. Inac nimi nehybe.

Dobry den, moja mamka je 15 mesiacov po operacii epiduralneho abscesu krcnej chrbtice, ktory jej potlacil miechu. Je kvadruplegicka. Dolne koncatiny uplne ochrnutie, horne ciastocne. Sanca na uzdravenie je nulova. Stale pocituje velke tlaky, napatie, niekedy je to pichanie v boku, v chrbte, na hrudniku a v brusnej dutine, stale je to viac a viac intenzivnejsie. Nezaberaju uz ani algifenove kvapky, Novalgin, Ibalgin. Neurologa som sa pytala, tak mi povedal, ze vsetko je od chrbtice a tym to haslo. Nema niekto taketo podobne pocity tlaku, napatia … ak ano, tak ake lieky do bolesti uziva. Docitala som sa, ze to moze byt aj neuropaticka bolest, ale je mi tazke diagnostikovat, ked ja niesom lekar. Dakujem vopred za radu.

Pan Lubo strasne by som vas prosil o vase kontaktne udaje, chcem zistit vsetko o tej nemocnici, moj brat je tiez po tazkej operacii a ma roztrhnutu miechu a chcem pre neho urobit cokolvek, co bude mozne, moj telefon je 0910831328, dakujem.

Dobry den. Pocul alebo stretol sa uz niekto z vas z porazkou miechy? Ak ano pomozte mi prosim mojej mamke sa to stalo z nicoho nic vo stvrtok. V piatok mi doktor povedal ze od pondelka ide na rehabillitacie a do mesiaca bude vsetko ako bolo a dnes som zanou bolo akurat ju prevazali na jisku. Doktorka mi pobedala len tolko ze sa mame modlit ze nemala prrekrvenu miechu a zatial nevie povedat co bude dalej. Ak to niekto pozna prosim. Dakujem

Zdravim Lubos, aj ja by som velmi poprosila kontakt na tu kliniku v Rusku… alebo ak mate niekto iny. Budem rada za kazdu pomoc. A vsetkym vam prajem vela stastia, aj my ho teraz budeme potrebovat.

Dobrý deň,
Pokiaľ by to bolo možné poprosil by som Vás o kontakt na kliniku v Rusku a bližšie informácie na koho sa tam obrátiť. Môj otec prekonal zápal krčnej miechy. Podľa vyjadrenia lekárov nastalo trvalé poškodenie miechy v rozsahu, ktorý zatiaľ nevedia presne určiť, keďže hybnosť končatín sa čiastočne obnovuje. Ďakujem za skorú odpoveď