Pozor na obezitu detí!

Obezita a nadváha sa stali celosvetovou epidémiou. Dnes ňou trpí viac než miliarda ľudí a očakáva sa, že do roku 2015 tento problém postihne ďalších 500 miliónov. Obezita však už dávno nie je doménou dospelých.



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/4474-pozor-na-obezitu-deti

Dá sa nejako približne vypočítať správna váha dieťaťa podľa veku a pohlavia? Niečo ako BMI u dospelých? Určite je to individuálne v rôznych fázach vývoja, ale zaujímala by ma aspoň nejaká približná hodnota pre desaťročné dievča s výškou 150 cm.

no tak aj ja by som chcela vediet ze ako si mam vypocitat aby moje malinke bolo zdrave a nemalo tazkosti s prejedenia

Moja dcéra ma 6 rokov 125cm váži 33kg pritom sa stravuje normálne žiadne vyprážane,len kuracie mäso,tmavé pečivo,ovocie,jogurty,sladkosti obmedzujem o dosť lebo viem že z toho sa priberá i keď môj ex má iný názor.Je dosť čula v kuse behá kaká aj 4 x denne takže čo zje ešte v ten deň väčšina ide von.Neviem či neprebrala nejaké hormóny odomňa.Mala som nejake žen.problemy a brala som horm.po ktorých som pribrala28kga a to som hrala volejbal.Potom som nevedela oteh.ďalšie horm. a v 7 mesiaci tehot.som brala 2 týždne glukozu.Takže som toho v tele mala dosť a bojím sa že mala niečo dostala do vienka.Nevie mi niekto poradiť čo ďalej

mam 11 rokov 59 kg a 130 cm

ten vypočet by zaujimal aj mna mam ceru 11-rok…,vyška 155 cm,vaha 90kg,

Syn ma 3roky 102cm 22kg je to vela alebo este v norme?

ja ma 147cm na vysku, 98cm v pase a 60kg. som obezna?

aby si zistila BMI treba vydeliť vahu teda 60/výška v m na druhú
60/1,47*1,47= 27,8
A treba vedieť tvoj vek
Ak mas nad 18 tak máš nadváhu(25-30)

A ja mam dceru, ktora ma viac kil, nez by mala mat. Niekedy prichadza domov nahnevana a uzavreta do seba, nerada hovori o svojich problemoch. Ma 176 cm a 101 kg, mala som na to davat pozor, ja som ju nutila vsetko zjest, aby nebola hladna, ona nechcela tolko jest, teraz to lutujem uz je neskoro, ale zaciname dietu, schudla 5 kil za mesiac, dufam ze tych 55 kil bude mat poz: rodicia nenutte svoje deti jest, ak nechcu, len tolko som chcela dovidenia!