Praca a uplatnenie ZTP

Dobry den
som z kosickeho kraja, mam 38, a od roku 1999 som DMO ztps, mam za sebou urad prace a teraz som v socialnej poistovni, od roku 2010 mam ZTPS preukaz a zistili mi aj ocny zeleny glaukom. v rokoch 2007-2008 som pracovala v zahranici a teraz vzhladom na hore uvedene nesmiem dvihat tazke predmety ako tvrdi moja posudkova. kazdy rok navstevujem neurologiu, psychologiu, ortopediu a teraz hladam pre neochotu aj psych. amb. 3 roky som bola v CPPS to mi viac vyhovovalo dokial nezrusili.
mam rozpory doma s mamou, vraj by som mala ist k pasom, okolo mna same manualne a a agentury ani nehovorim. mam zaujem o pracu v cestovnom ruchu, ovladam expertne AJ a vsimam si viac cesku republiku a velku britaniu ale neviem ako sa tam dostat tak aby som si mierne neuskodila, najma oftamologiu potrebujem smrtelne vazne a nemam ani prispevky ani nic. rozmyslala som aj nad bratislavou ale skor kratko dobo, som orientovana mimo sk. vie mi niekto poradit kam sa este obratit a ako sa predat ? aj nejake kontakty prosim.
dakujem