Predmenštruačný syndróm (PMS)

Tematike predmenštruačného syndrómu sa doposiaľ nevenovala taká pozornosť, akú by si nepochybne zaslúžila. Odborná ani laická verejnosť, napriek vysokej erudovanosti, akoby opomínala ťažkosti žien práve v období pred menštruáciou, pričom samotné ženy ich mnohokrát považujú za bežnýToto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/1303-predmenstruacny-syndrom-pms

No jasne na všetko je dobrá antikoncepcia a hormony, !!!
Dobre platia predajcovia? Pozdravujem…

opäť je to v rukách ženy samotnej, ku každému lieku je leták, ktorý jasne hovorí o kontraindikáciách.antikoncepcia ich tam má dosť ako je pre normálneho človeka prípustné.

ked my býva na vracanie a ťaško kruti sa mi hlava a som podraždena ťaško sa mi dýcha ale to asi s tých stresou a byvam smutná a cytliva…mmože to byť príznak pms???

Miška potrebuješ pomoc. Zapíš sa do kurzu “doučovanie gramatiky”. Zabudneš na PMS a naučíš sa pravopis.

Ked som brala Yadine PMS bol este horsi…

Rada by som sa dozvedela čo so ženami ktoré hormonálne preparáty nemôžu užívať!Čo takým ženám poradíte.

No, to mas pravdu, vsetko liecit s liekmi a co psychcke problemy? Lieky, antikoncepcia a hotovo! Napchame sa liekmi a sme v pohode.

Ja mavam pri nadbytku estrogenu zmeny nalad, som podrazdena, nervozna a hned sa vytocim, prchko zareagujem, ked sa mi nieco nepaci, zistila som, ze vacsina hadok s priatelom je pred menstruaciou, mate podobny problem? Aky pristup zaujat k zene, ked ma PMS?

Ja som brala Artiziu a Softinelle a ziadne PMS sa nekonalo. Ani ziadne bolesti pri menstruacii. Nevedela som, ze ju mam. Ale zas HAK ma ine negativa.

Jedno obdobie, asi pol roka som užívala Yadine, príznaky boli oveľa väčšie a bolestivejšie ako keď som ju vysadila!

Ok. Čo poradíš ty? Bylinky, však.

Skúste zmeniť jedálniček ;)… určite nie hneď siahať po liekoch… Jojo… čo je zlé na bylinkách? Určite sú menej škodné ako lieky…

na PMS je stále málo účinných preparátov...po mojom fakt dlhom pátraní po webe som narazila na pupalkový olej od dr.feelgooda, ktorý citeľne zmierňuje prejavy depresie a pažravosť