Predmenštruačný syndróm (PMS)

Tematike predmenštruačného syndrómu sa doposiaľ nevenovala taká pozornosť, akú by si nepochybne zaslúžila. Odborná ani laická verejnosť, napriek vysokej erudovanosti, akoby opomínala ťažkosti žien práve v období pred menštruáciou, pričom samotné ženy ich mnohokrát považujú za bežný



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/1303-predmenstruacny-syndrom-pms

No jasne na všetko je dobrá antikoncepcia a hormony, !!!
Dobre platia predajcovia? Pozdravujem…

opäť je to v rukách ženy samotnej, ku každému lieku je leták, ktorý jasne hovorí o kontraindikáciách.antikoncepcia ich tam má dosť ako je pre normálneho človeka prípustné.

ked my býva na vracanie a ťaško kruti sa mi hlava a som podraždena ťaško sa mi dýcha ale to asi s tých stresou a byvam smutná a cytliva…mmože to byť príznak pms???

Miška potrebuješ pomoc. Zapíš sa do kurzu “doučovanie gramatiky”. Zabudneš na PMS a naučíš sa pravopis.

Ked som brala Yadine PMS bol este horsi…

Rada by som sa dozvedela čo so ženami ktoré hormonálne preparáty nemôžu užívať!Čo takým ženám poradíte.

No, to mas pravdu, vsetko liecit s liekmi a co psychcke problemy? Lieky, antikoncepcia a hotovo! Napchame sa liekmi a sme v pohode.

Ja mavam pri nadbytku estrogenu zmeny nalad, som podrazdena, nervozna a hned sa vytocim, prchko zareagujem, ked sa mi nieco nepaci, zistila som, ze vacsina hadok s priatelom je pred menstruaciou, mate podobny problem? Aky pristup zaujat k zene, ked ma PMS?

Ja som brala Artiziu a Softinelle a ziadne PMS sa nekonalo. Ani ziadne bolesti pri menstruacii. Nevedela som, ze ju mam. Ale zas HAK ma ine negativa.

Jedno obdobie, asi pol roka som užívala Yadine, príznaky boli oveľa väčšie a bolestivejšie ako keď som ju vysadila!

Ok. Čo poradíš ty? Bylinky, však.

Skúste zmeniť jedálniček ;)… určite nie hneď siahať po liekoch… Jojo… čo je zlé na bylinkách? Určite sú menej škodné ako lieky…

na PMS je stále málo účinných preparátov...po mojom fakt dlhom pátraní po webe som narazila na pupalkový olej od dr.feelgooda, ktorý citeľne zmierňuje prejavy depresie a pažravosť

Zdravím. Rada by som sa s vami podelila o svoje osobné skúsenosti s predmenštruačným syndrómom. PMS môže mať rôzne prejavy, od fyzických symptómov až po emocionálne zmeny, a v mojom prípade to bol mix oboch. Každý mesiac, zhruba týždeň alebo dva pred začiatkom menštruácie, som začínala pociťovať typické príznaky PMS. Medzi najvýraznejšie patrili náladové výkyvy, podráždenosť a občasné pocity úzkosti. Okrem toho som mala aj fyzické príznaky, ako sú bolesti hlavy, napätie v prsiach a pocit únavy. Tieto symptómy mi výrazne ovplyvňovali každodenný život a schopnosť zvládať bežné činnosti. V priebehu času som začala hľadať rôzne stratégie, ako sa vyrovnať s týmito prejavmi. Čítala som veľa o fytostrogénoch, napríklad tu www.ejoy.sk/co-su-fytoestrogeny-ich-ucinky-v-menopauze-ci-rast-prs-a-skusenosti-s-nimi/ a mne pomohli, napríklad v sóji alebo cez bylinky. Zároveň som skúsila cvičenie a pravidelný pohyb, začala som klásť väčší dôraz na zdravú výživu, obmedzila som príjem kofeínu a cukru, ktoré mohli zhoršovať moje symptómy. Celkovo som sa naučila, že zvládanie PMS si vyžaduje komplexný prístup a musí ísť o celkové zlepšenie životosprávy a životného štýlu. V neposlednom rade, nezabúdajte na dôležitosť spomínaných fytoestrogénov, naozaj fungujú!

Dobrý deň, PMS je veľmi nepríjemná vec.
Viac o tom, ako zmierniť predmenštruačný syndróm, nájdete tu https://sk.pinterest.com/pin/1059190406098399830/feedback/?invite_code=358976fc8d2449b8b72cb2a1519dcfe8&sender_id=948219033952641247

Posledných pár mesiacov mám veľké problémy s pms a už si fakt neviem dať rady. Skúšala som všetko vedeli by ste mi poradiť nejakého dobrého gynekológa, ktorý by mi aj reálne vedel pomôcť a možno predpísal vhodnú antikoncepciu, ktorá by môj pms znormalizovala?