Predmenštruačný syndróm (PMS)

(Admin Zzz.sk) #1

Tematike predmenštruačného syndrómu sa doposiaľ nevenovala taká pozornosť, akú by si nepochybne zaslúžila. Odborná ani laická verejnosť, napriek vysokej erudovanosti, akoby opomínala ťažkosti žien práve v období pred menštruáciou, pričom samotné ženy ich mnohokrát považujú za bežný

Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/1303-predmenstruacny-syndrom-pms

(Aveevo) #2

No jasne na všetko je dobrá antikoncepcia a hormony, !!!
Dobre platia predajcovia? Pozdravujem…

(Jozef) #3

opäť je to v rukách ženy samotnej, ku každému lieku je leták, ktorý jasne hovorí o kontraindikáciách.antikoncepcia ich tam má dosť ako je pre normálneho človeka prípustné.

(miška) #4

ked my býva na vracanie a ťaško kruti sa mi hlava a som podraždena ťaško sa mi dýcha ale to asi s tých stresou a byvam smutná a cytliva…mmože to byť príznak pms???

(Slavka) #5

Miška potrebuješ pomoc. Zapíš sa do kurzu “doučovanie gramatiky”. Zabudneš na PMS a naučíš sa pravopis.

(...) #6

Ked som brala Yadine PMS bol este horsi…

(Jana) #7

Rada by som sa dozvedela čo so ženami ktoré hormonálne preparáty nemôžu užívať!Čo takým ženám poradíte.

(aďa) #8

No, to mas pravdu, vsetko liecit s liekmi a co psychcke problemy? Lieky, antikoncepcia a hotovo! Napchame sa liekmi a sme v pohode.

(aďa) #9

Ja mavam pri nadbytku estrogenu zmeny nalad, som podrazdena, nervozna a hned sa vytocim, prchko zareagujem, ked sa mi nieco nepaci, zistila som, ze vacsina hadok s priatelom je pred menstruaciou, mate podobny problem? Aky pristup zaujat k zene, ked ma PMS?

(Sima) #10

Ja som brala Artiziu a Softinelle a ziadne PMS sa nekonalo. Ani ziadne bolesti pri menstruacii. Nevedela som, ze ju mam. Ale zas HAK ma ine negativa.

(Patrícia) #11

Jedno obdobie, asi pol roka som užívala Yadine, príznaky boli oveľa väčšie a bolestivejšie ako keď som ju vysadila!

(Jojo) #12

Ok. Čo poradíš ty? Bylinky, však.

(Ipe) #13

Skúste zmeniť jedálniček ;)… určite nie hneď siahať po liekoch… Jojo… čo je zlé na bylinkách? Určite sú menej škodné ako lieky…

(Simi_Wok) #14

na PMS je stále málo účinných preparátov...po mojom fakt dlhom pátraní po webe som narazila na pupalkový olej od dr.feelgooda, ktorý citeľne zmierňuje prejavy depresie a pažravosť