Predstavujeme neurologické centrum pre deti a dospelých

Neurologické centrum pre deti a dospelých SINALGIS je neštátne ambulantné zdravotnícke zariadenie, prvé svojho druhu na Slovensku, ktoré poskytuje neurologickú ambulantnú starostlivosť deťom i dospelým súčasne.



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/936-predstavujeme-neurologicke-centrum-pre-deti-a-dospelych

Ďakujem pekne za reakciu na moju prosbu. Moja dcérka sa narodila ako druhé dieťa v našej rodine.Mám zdravého 20.ročného syna.Tehotenstvo prebehlo bez problémov. Stále mi mój gynekológ vravel, že dcéra sa narodí skór okolo 15. 05.1991 a výpočet bol až na 30.05.1991. / Ukázal to aj ultrazvuk/. Bola som aj prijatá toho 15.05. do pôrodnice ale som nemala kontrakcie,atď. tak ma poslali o 3 dni späť domov, že keď to príde, nech sa ukážem. Prišla som 29. zasa na príjem bez akýchkoľvek potiaží, a začali vyvolávať pôrod. Dali ma aj na prístroj, na ozvy srdiečka-počula som ho a bola som veľmi šťastná. Povedali mi, že to bude asi druhý syn, lebo srdce bije ako zvon. V posledný deň už som necítila žiadne ozvy, ale lekári sa vždy smiali, že len nech si skúsim, čo je to normálny pôrod/lebo syna som mala sekciou- bol veľký a mal priečnu polohu/.Ale aj tak mi robili sekciu, lebo už bolo zle. Keď som sa prebrela, malá bola v inkubátore/bola tam 6 dní/pretože bola kriesená pri pôrode/. Bola hypotonická a jej pôrod. váha =3.95kg a výška=54cm. hlava mi pripomínala hrušku, ale ináč, celkom pekné “nepohyblivé” dieťa. Diagnostikovali ju na DMO- hypotonic. formy. O 3 mesiace mi prestala z ničoho nič dýchať a modrieť, tak sa k tomu pridalo aj srdiečko/ vraj vrodená srdc. vada/musela byť v 8. mes. operovaná v BA - ductus botaly/neviem, ako sa to píše/.Tam nás poslali na genetiku - a výsledok- Wolf sy.,o kt. nikto tu u nás nevie a keď, tak len o tom, že sú nízkeho vzrastu,že sa nedožije 3.rokov, atď. a to sa vôbec nezhoduje s mojou dcérou.Teraz má 16.rokov, je stále na noc plienkovaná, má chôdzu o širokej báze, kolená takmer nedvíha, výška=182cm, váha=88kg, chodidlo=45cm. Rozpráva ako malé 2.r.dieťa,ale slovnú zásobu má širokú.Naučila sa sama hrať na klavír-zahrá ľud. pesničky. Ale s učením to ide horšie.Učíme sa len o,a,e,i,u,m, a stále sa mýli. Dalo by sa ešte veľa o nej rozprávať. Teraz nás trápi puberta a ona má veľké výkyvy nálad až agresie a prvý dets. vzdor.Berie aj od našej p. neurol.RIVOTRIL, ale nezaberá to.Prejde niekedy aj to nočné pomočovanie?/ Nikdy na to nič neužívala- povedali mi že to súvisí s jej postihom/.Bude aspoň trochu samostatná?Vyjde z tej hroznej puberty? Mám pocit, že si dobre uvedomuje, že robí zle, potom sa rozplače a sľubuje, že už bude dobrá. Neublíži mi? P. doktorka, mám veľa otázok nezodpovedaných. Prosím Vás odpíšte mi aspoň niečo. Neviem o svojej dcére takmer nič, len to,čo som sama zistila z jej života.