Premiér vyzval občanov, aby vyberanie zdravotníckych poplatkov oznámili štátu

Premiér Robert Fico dnes vyzval slovenských občanov, aby štátnym orgánom oznámili prípady vyberania zdravotníckych poplatkov po 1. septembri 2006. Lekárom, ktorí nebudú rešpektovať vládne nariadenie o zrušení poplatkov, hrozí podľa neho odobratie licencie



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/1223-premier-vyzval-obcanov-aby-vyberanie-zdravotnickych-poplatkov-oznamili-statu

Dobry den Vam zelam! Chcel by som vediet, preco sa nezrusil aj poplatok za nocnu pohotovost. Ved nie kazdy vie o tom, ze sa plati na pohotovosti a nie kazdy ma pri sebe peniaze. Zda sa mi to ako statna uzera, ved kazdy si plati socialnu a zdravotnu. Tak teda nechapem preco sa to vybera. Sluzby zdravotnictva (Kramare Bratislava) su ubohe a dost nedostacujuce. Uvediem priklad: mal som odrezane z prsta a prijimaci osetrujuci lekar zobral pacienta na kontrolu alebo tak nejak. Ten clovek ktory mal byt osetreny, mi povedal, aby som isiel dnu lebo to zle vyzera. Vsade inde vo svete su sluzby na urovni a za ne sa aj plati. Preco teda platime za neochotu (cest vynimkam) lekarskej starostlivosti? Nemusite mi pisat tie zvasty, ze vyberanie poplatkov posluzi na kupu novych strojov alebo nieco podobne. Dakujem, nespokojny obcan. A ak treba tak sa aj mozme osobne stretnut a pokecat si ako to chodi a funguje.