Prenášanie predmetov na VŠ

Zdravím, moc sa do toho nerozumiem, preto by som sa chcela spýtať, že koľko predmetov si môžem preniesť do druhého roku? Má to každá škola inak, či je to nejak stanovené?
Pretože som počula z inej školy, že musím mať minimálne 20 kreditov, ale z druhej školy som zasa počula, že len 3 predmety sa môžu prenášať.
Ďakujem za odpoveď.
Pekný zvyšok dňa.

to si pozri podla skoly, kazda skola to ma ine, ale jeden predmet mozes asi len dvakrat prenasat viac nie, co si pamatam

Presne tak, každá škola to má iné. Zisti si to priamo na škole, nejaký tvoji spolužiaci to isto budú vedieť.

nielen spoluziaci, ale budu to mat aj napisane niekde na stranke urcite, to su info, co su bezne dostupne

Ahoj magola - áno aj na webe fakulty to určite bude prípadne profesorov sa treba popýtať

Profesori moc na túto tému hovoriť nechcú, nemajú radi, keď si prenášajú študenti predmety…

Im to je jedno kto si co prenasa ale ucitelov sa nepytaj, oni tam nie su na to, akurat si ta zapamataju, ze ich otravujes. Treba sa ist spytat na studijne. Mal by ti stacit isty pocet kreditov, takze tam nejde uplne o pocet prenasanych predmetov ale zase nie kazdy predmet sa da preniest. Niektore su na pokracovanie a nemozes pokracovat v dalsom semestri v druhej casti ked nemas skusku z prvej takze to si treba zistit. Ale pokial prenasas vela predmetov a ledva prelezies tak je na mieste aj zvazit ci vobec mas byt na tej skole

Jarmila niektori ucitelia nemaju problem sa o tom rozpravat, mam vlastnu skusenost s tym a v pohodicke :slight_smile:

ale kazdy sa k tomu inak postavi, su profesori, ktori chcu byt silou mocou doleziti, takze ti maju problem sa bavit o tychto veciach

dovolala si sa na to studijne aspon?

To sa da v pohodicke na vyske ale tusim, ze ho mozes preniest iba raz

Kazda vysoka skola to ma inak, takze sa treba informovat priamo na tvojej skole ako to je a kolko predmetov mozes z rocnika do rocnika preniest.

Netreba sa bat pytat, oni su tam na to :slight_smile: