Preočkovanie proti tetanu a záškrtu je povinné, no vakcín nie je dosť

Aj napriek tomu, že od nového roka bolo povinné preočkovanie dospelých proti tetanu vzhľadom na ich nedostatočnú imunitu rozšírené aj o povinné preočkovanie proti záškrtu, zohnať v slovenských lekárňach kombinovanú vakcínu proti týmto infekciám, môže byť problém. Vladimíra Gromová zo Združenia za lepšie lekárne pre TASR potvrdila, že v niektorých lekárňach síce vakcína je, no v obmedzenom množstve



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/5650-preockovanie-proti-tetanu-a-zaskrtu-je-povinne-no-vakcin-nie-je-dost

Toto očkavanie nechcem, ako sa berie povinnosť. nemám očkovanie proti ničomu už 25 rokov, imunitu mám veľmi dobrú, okrem pôrodov a chrípky asi tak raz za 4 roky mi nič nie je. ako ma chce štát donútiť, keď nechcem.

Ani ja nechcem ziadne ockovanie,a som aj proti povinnemu ockovaniu deti,aspon do doby,kym sa nenaucia rozpravat,aby dokazali vyjadrit svoje pocity po ockovani.Som predovsetkym za liecenie vzniknutej choroby,ako prevenciu ockovanim.

ockovanie nemá nikto rad, ale bohuzial je to nutnnost, ja nie som zaockovana proti tetanu dobrych 20 rokov. Druhy rok marne hladam vakcinu, akoby zmizli navzdy. Prosim poradte mi kde sa da zohnat. Dakujem.

Tento rok mi vychádza preočkovanie proti tetanu a záškrtu, doktorka mi však povedala, že nie sú vakcíny. mam 23 rokov, je nejaký problém, keď sa nedám zaočkovať?

Milý Jozef, nie je to také jednoduché, ako len povedať nechcem. Zrejme asi neviete, čo to tetanus je. Môže vzniknúť z nevinného poškrabnutia a pri vypuknutí choroby dochádza k bolestivým kŕčom, ochrnutiu a následne príde smrť. Žiaľ nie je to úspešne liečiteľné, čiže sa dá konštatovať, že neliečiteľné. Preto je prevencia dôležitá. Každý človek, ktorý miluje svoje deti, si dá na tom záležať.

Ignorujte nariadenia. Je to biznis zomrieť musíme raz všetci, ja som nezaočkovaný 30 rokov a žijem. Mudr Krčméry je kapacita a keď ide do Afriky žiadne očkovania, asi vie prečo, treba sa vzoprieť štátnemu diktátu. Nero