Preukaz poistenca

Ako dlho trva priprava preukazu poistenca? Poslala som na vymenu priezviska karticku poistenca na konci novembra a este dnes ju nemam. A to chodim do poradne pre tehotne a co chvila mozem rodit. Co mam potom robit, ked to dnes na mna pride. A este v pondelok som volala k vam a ta tetka mi povedala, ze ju uz poslala a ja stale v ruke nemam vasu karticku poistenca. Dakujem.

Ahoj, ja som sa nedavno vydavala a potrebujem tiez zmenit priezvisko na karticke, ako si si to vybavila? Zavolala si priamo tam, alebo si tam musela ist? Dakujem.

Boze baby, to taketo samozrejmosti musite riesit cez internet? No predsa zajdem do prislusnej poistovne, alebo si tam zavolam a vybavim, logicke nie?

Skutočne “zíram”, akými problémami sa viete dámy zaoberať. Výmena preukazu poistenca je najľahšia vec v SR. Zoberiem občiansky preukaz a idem do svojej poisťovne. A tam “huknem” na úradníkov, že potrebujem nový preukaz poistenca. Preukaz poistenca vám vydajú ihneď.

Ahoj, no telefón mi nedvíhajú a ja mám pobočku tak ďaleko, že sa radšej tiež najprv popozerám po fórach na nete a potom budem šlapať dieru vo fronte na pobočke ZP medzi v tomto období kopou “nachcípaných” ľudí. A čo môžem spraviť mimo osobný kontakt so ZP, to urobím tak, lebo čo som tam naposledy zažila za fúriu, to by ste neverili.