Preukaz poistenca

gynekológia

(Sona ) #1

Ako dlho trva priprava preukazu poistenca? Poslala som na vymenu priezviska karticku poistenca na konci novembra a este dnes ju nemam. A to chodim do poradne pre tehotne a co chvila mozem rodit. Co mam potom robit, ked to dnes na mna pride. A este v pondelok som volala k vam a ta tetka mi povedala, ze ju uz poslala a ja stale v ruke nemam vasu karticku poistenca. Dakujem.

(rennnnna) #2

Ahoj, ja som sa nedavno vydavala a potrebujem tiez zmenit priezvisko na karticke, ako si si to vybavila? Zavolala si priamo tam, alebo si tam musela ist? Dakujem.

(Andrea) #3

Boze baby, to taketo samozrejmosti musite riesit cez internet? No predsa zajdem do prislusnej poistovne, alebo si tam zavolam a vybavim, logicke nie?

(doctor) #4

Skutočne “zíram”, akými problémami sa viete dámy zaoberať. Výmena preukazu poistenca je najľahšia vec v SR. Zoberiem občiansky preukaz a idem do svojej poisťovne. A tam “huknem” na úradníkov, že potrebujem nový preukaz poistenca. Preukaz poistenca vám vydajú ihneď.

(Ivett) #5

Ahoj, no telefón mi nedvíhajú a ja mám pobočku tak ďaleko, že sa radšej tiež najprv popozerám po fórach na nete a potom budem šlapať dieru vo fronte na pobočke ZP medzi v tomto období kopou “nachcípaných” ľudí. A čo môžem spraviť mimo osobný kontakt so ZP, to urobím tak, lebo čo som tam naposledy zažila za fúriu, to by ste neverili.