Prevencia pred dysplaziou

Ahojte :slight_smile: u nášho psíka sa objavila mierna nadváha a riešime otázku ako ochrániť kĺby (samozrejme, že schudneme) ale potrebujeme nastaviť už nejakú rozumnú kĺbovú výživu. Neviete nám prosím poradiť nejakú kvalitnú a účinnú? Keďže ide o labradorského retirviera, tak má rozhodne v génoch predispozíciu pre túto divočinu :frowning:

Skús canvit chondro maxi alebo super. To je chutná kĺbová výživa, ktorú nám poradil náš vet. A to že chutí vieme lebo vonia jako pečienka a náš lary ked to zaciti tak to žere jako odmenu uplne super a netreba ho šaliť :slight_smile:

Díky, akurát ju pozerám ale neviem sa rozhodnúť i keď zloženie majú naozaj super. Máme trojročného psíka tak by som šla do canvitu chondro maxi podľa odporúčaní na stránke. Čo myslíš ? Už si s tým asi skúsenejšia než ja…

Canvit chondro maxi je pre steniatka a rastuce domace psi a pre tie sportove a namahane psi pripadne tie co su uz pooperacii alebo maju silne prejavy chorob pohyboveho aparatu je uz super a aj jeho zlozenie je uz o nieco bohatsie.

dava sa to psom už šteniatka aj preventivne, alebo iba ak je problem s klbami?

ak ma šteniatko problemy s klbami, tak sa davat musím, inak sa doporučuje cca od druheho roku psa

Skús canvit chondro maxi alebo super. To je chutná kĺbová výživa, ktorú nám poradil náš vet. A to že chutí vieme lebo vonia jako pečienka a náš lary ked to zaciti tak to žere jako odmenu uplne super a netreba ho šaliť :slight_smile:

mate niekto tuto vyživu na klby vyskušanu? Po akej dobe je na psovi vidno prve vysledky? Treba to predtym konzultovat s veterinarom?

takže si myslíš, že ked sa začne davat vyživa na klby, tak po nejakom čase dojde k zlepšeniu? Ktore plemena psov to najčastejšie postihuje?

takže aj vyživa na klby sa deli na šteniatka a na dospeleho psa?

ja osobne vyživu na klby nedavam, ale zase davam našemu psovi lososovy olej ( primiešam medzi granule, alebo varenu stravu)

ak je pes zdravy, tak to netreba davat. Ale ak j epodozrenie na dysplaziu tak ano. Aby pes netrpel

ako prevenciu to davat možeš, ono mu to neuškodi