Preventivne vysetrenie krvi a mocu

Chcela by som si dat preventivne vysetrit u svojej obvodnej lekarky krv a moc. Chcem sa opytat, ci musim za to platit a kolko a tiez, ci mam na to vobec narok, nenastupujem do novej prace ani to nepotrebujem kvoli ziadnemu potvrdeniu, je to cisto len moj zaujem. Ma s tym niekto skusenost? Dakujem

Preventivne prehliadky preplaca poistovna raz za 2 roky.

Každý poistenec má podľa zákona o rozsahu zdravotnej starostlivosti nárok na preventívnu prehliadku platenú zdravotnou poisťovňou každé dva roky. T.j. keď ste absolvovala preventívnu prehliadku v r. 2007, ďalšiu môžete bez úhrady absolvovať až v r. 2009. Ak ste preventívnu prehliadku neabsolvovali od 15 rokov, môžete pokojne ísť na preventívnu prehliadku bez úhrady. Odporúčam využívať nárok zo zákona o preventívnych prehliadkach každé dva roky, ktoré hradí zdravotná poisťovňa.

Som zivnostnik a chodim na preventivne prehliadky a doktorka mi nebrala ani krv, skoro ziadne vysetrenie a platil som 8 eur, je to normalne?

Za prevenciu sa neplati! Lekár to má hradené ZP. Keď si platil, musela Ti lekárka vyst. potvrdenie, kde je napísané, za čo platíš. Ak nie, Tvoj problém. Spätne Ti ho určite nedá. /viď príspevok doctor/.