Prihlásenie ku gynekológovi - zdravotná karta

Chcem sa spýtať, či pri prihlasovaní na gynekológiu treba zdravotnú kartu, alebo niečo podobné, alebo či len stačí zaťukať mu na dvere?

Zatukas a donesies kartu, alebo vypis od predch. gynekologa.

Najkôr sa informuj u nového lekára, či treba zdravotnú kartu. Keď som ja prechádzala k inému gyndošovi, tak ten mi povedal, že starú kartu nepotrebujem, že ja mu len poviem, čo mi bolo a to mu stačí. Iné si zistí vyšetreniami.

To si si vybrala za odborníka.

Nahodou jeden z najlepsich v Nitre. Ved on si porobi potrebne testy sam. Ved ked chce niekto zbytocne platit za vypis z karty u stareho lekara, tak nech plati. Lebo oni karty z ruk nedavaju. Ani jeden. Davaju len vypisy.

Bohužiaľ, to je nato zákon, ale v tom výpise máš všetko, čo lekár potrebuje.

No tak o tom silne pochybujem, že je na to zákon. Keby na to zákon bol, tak si tú kartu vypýta. Možno pri starších ženách, ktoré už rodili alebo mali iné problémy, tak si tú kartu pýta. Ale odo mňa ju nepotreboval. A je to doktor, o ktorom sa aj tu na fóre viacerí vyjadrujú len v dobrom.

A on si tú kartu od predchádzajúceho lekára môže kedykoľvek vypýtať. Mne ju pôvodný lekár nechcel dať … len výpis a na nete som čítala, že karta nie je jeho majetkom, a je povinný kartu odovzdať, ak o ňu pacient alebo lekár požiada, tak potom ten lekár zákon neporušil? Ved nech si robia čo chcú. Ja som tú kartu nepotrebovala.

No mne je to akože jedno, ale oháňate sa tu niečím, čomu nerozumiete. Preštuduj si zákon 577/2004 Zb, kde sa píše, že dokumentáciu musí lekár uschovávať cca. 20 rokov, a vydáva na požiadanie iného lekára len výpis z dokumentácie. Takže sorrry.

Za výpis karty sa nemá čo platiť! Na lekára kt. si pýta poplatok za výpis karty sa môžeš kľudne sťažovať. Zo zákona je povinný Ti ju dať, alebo ak nechce osobne, tak ju musí odoslať Tvojmu dalšiemu lekárovi, ja len toľko, aby ostatné ženy vedeli, že u žiadného lekára sa za výpis neplati! /nielen u gynekológov/

Na požiadanie, keď ju nepotrebuje, tak ju nežiada, logické.

Veď preto som si ten výpis ani nebrala, keď som ho nepotrebovala. A keby ho raz potrebujem, tak mi ho on musí dať aj s odstupom času. A keby chcel platiť, tak to by si odo mňa to teda vypočul.

Inac aj moj gynekolog povedal raz, ze ked chcem odist od neho, tak mam povedat ku komu idem. Posle tam moju kartu, no do ruk mi neda. Nehovoril o ziadnom vypise. Zubar bol ochotny len vypis dat otcovi. Obvodak zas byvalej susedke bez problemov vydal kartu len mala podpisat. Ja osobne som detom zobrala karty inemu detskemu lekarovi. Byvala nasa detska mi dala podpisat papier, dala mi karty, len ich zabalila, prelepila aj podpisala. Nieze nahodou nieco stratim! Kazdy robi po svojom! Vlastne aky je na to zakon?

No ja som len chcel povedat teda reagovat, ze mne sa nieco podobneho stalo, ale so zubarom. Ak ti nehce dat kartu, je to jeho povinnost, lebo on vsetko neposle doktorovi kt. ta bude osetrovat, lebo tento byvaly lekar sa z tej tvojej karty ,dobre nabali, toto si nedaj, ze ak ti ju nebude chciet dat, je to jeho povinnost, pozri zober si tam mas pisane vsetky choroby kt. sa nedaju zhrnut do par viet, ktore stihnes povedat lekarovi pri prvej navsteve, na toto si daj velky pozor, zakon nepusti jeho.