Prihlásenie sa v ZP po návrate zo zahraničia

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu a informácie týkajúce sa návratu zo zahraničia.

Situícia:
V krajine v zahraničí, kde som pracovala, som požiadala o formulár E 104, ktorý som obdržala. Ktorý vraj potrebujem na to, aby som sa mohla opäť prihlásiť do poisťovne po návrate na Slovensko. V dokumente sú uvedené dátumy, kedy som sa zaregistrovala v poisťovni v zahraničí, a aj každá obnova kartičky poistenca, pretože vždy majú dátum platnosti. Dĺžka platnosti sa vždy líši, niekedy je to pol roka, niekedy rok, niekedy roky dva. V tomto formulári mi podľa dátumov, ktoré sú tam uvedené, ale chýba 7 mesiacov v roku 2009, čo akoby znamenalo, že som to poistenie za to obdobie nemala, resp. nemôžem nijak dokázať, že opak je pravda. Ja som si istá že kartičku som si pravidelne obnovovala, a vždy pri obnove som kartičku vrátila do poisťovne, oni ich však vyhadzujú. V systéme majú len záznamy, ktoré mi napísali aj do formulára E 104.
Otázka znie, budem musieť tých 7 mesiacov doplatitť na Slovensku v zdravotnej poisťovni? Bude mi tento dokument stačiť na prihlásenie sa do zdravotnej poisťovne? prihlásia ma v poisťovni na Slovensku, ak mi tam chýba tých 7 mesiacov? resp. vie mi niekto poradiť, čo vlastne robiť?
Ďakujem veľmi pekne…