Prihlaska na vys. skolu - poplatok

Chcela by som zistit, kolko sa plati za potvrdenie na vys. skolu. Zatial mi kazdy lekar povedal inu sadzbu, to nie je urcene, dava si kazdy sumu ako mu vyhovuje alebo co? ( Od 0 Sk - 150 Sk)

Nerozumiem, to chodis od lekara k lekarovi a pytas sa ho na ceny? Nechces potvrdenie od svojho lekara? Tato otazka asi nie je realna, ale ma za ciel trochu provokovat.

Predstav si, ze existuje nieco take ako telefon a kedze sa mi paci, tak telefonujem a zistujem a je to velmi cudne, ze nie su urcene pevne ceny, ale vlastne co sa cudujem.

Ak ti je moc zaplatit 150 Sk, tak sa nehlas na VS, neviem, co rozumne ti na to mam povedat.

Keď má prihlášiek 6, tak sa to počíta predsa len trocha inak vy mudrci. Overené vysvedčenia a takéto blbosti od lekárov stoja nemalý peniaz a vynásobte si to x 6 a máte výsledok, viem, že niektorým peniaze nerobia problém ale mne napr. robili, keď som išla do prvého ročníka.

Nech si da aj na 10, ona musi vediet co robi, ale ako hlavne rozmysla, ked na nieco nemam, tak si to jednoducho nedovolim, to je moj nazor a 150 Sk este stale nie je vela, pretoze tie vstupne poplatky, kt. musis zaplatit na VS, to su az palky a nie toto.

Pevne ceny? A preco nie su pevne ceny kavy v kaviarnach? Predstav si, ze za male preso si nikde pytaju 15, inde aj 50 Sk. Banda jedna. Mali by (vlada) s tym nieco robit. Ze maju lekari rozne prevadzkove naklady a inu kalkulaciu cien?

To je dosť ignorantský pohľad na vec.

Ignorantské je myslieť si, že dostane potvrdenie od lekára zadarmo. Nie je to vyšetrenie hradené zdravotnou poisťovňou, teda zákonite ho musí zaplatiť pacient - lebo je to vyšetrenie na žiadosť pacienta. A cenu si určuje každá ambulancia podľa vykalkulovaných nákladov.

Áno, ale ona sa nesťažovala na cenu, to tu vykonštruovali niektorí vyrývači, otázka znela, či je daná cena presne alebo si ju môže dať lekár tak, ako sa mu pozdáva - opravte ma ak som to pochopila zle. A mňa by to zaujímalo tiež, ak keď to už nepotrebujem, len tak na truc a z princípu, keď už sa tá téma načala - takisto by som rada vedela, kde sa takéto veci dajú zistiť.

Presne, tie ceny musia byt predsa rovnake, nemoze si kazdy lekar uctovat nieco ine. Okrem toho aka prehliadka capne stempel na papier a je to nic nekontroluje ani nezistuj,e ci ti nieco je.

Omyl, ceny nie sú ani nebudú rovnaké, každá ambulancia má právo stanoviť si ceny, alebo má vypracovaný cenník od audítorskej firmy. A "len štempel? "Vyštuduj 6 rokov medicínu, potom 5 rokov makaj do atestácie, potom si zaplať výrobu štempla.

Ceny nemusia byť rovnaké, ceny nech si určí lekár aké chce, ale ak ti porvrdí na papieri, že si zdravá, tak si nechaj spraviť aj prehliadku - je to svinstvo a viem, že sa to tak robí všade, nie len u lekárov, že sa platí doslova výpalné za štemplovanie, ale taký je už u nás systém, musel by sa zmeniť zákon a to nie jeden, aby to fungovalo inak.

Najviac ma serie fakt, že keď tak k tomu tí lekári pistupujú, tak načo sa vlastne robia povinne tie prehliadky, aj tak sa nezabráni epidémii v školách alebo načo sa to vlastne pre VŠ robí, aj tak budú po cestách jazdiť zdravotne neschopní vodiči (podobné pečiatky sa robia aj pre žiadateľov o vodičák)

Už len čakám, kedy budem platiť za vzduch a aj tak nebude čistý.

Môže mi niekto povedať, prečo sa takého potvrdenie vystavuje, čo môže byť moja prekážkav štúdiu? Naozaj sa pýtam vážne, je to len biznis pre lekárov, alebo naozaj môže napísať, že nie som spôsobilá študovať - aký môže byť dôvod? Prosím o odpoveď.

Je to svinstvo za jednu pečiatku zobrať 5 euro bez vyšetrenia, mám pocit, že je to výpaľníctvo, nezdanené čisté na ruku za 3 sekundy 5 eur. Myslím, že prísaha našich lekárov je dávno preč, ide im v prvom rade len a len o peniaze o tom svedčí aj to, že pri návšteve pri prechladnutí, chrípke prvé čo je naordinuje antibiotiká, lieky, bez aby splnila kvôtu - a dostala od farmateutic. pobyt, bezplatné semináre a pod. samozrejme česť výnimkám, bohužiaľ tých je veľmi málo.

Je to len pozostatok z čias socializmu, kedy sa pečiatky dávali zadarmo. Možno na fakultu telesnej výchovy… ale naozaj neviem z akých dôvodov by mohol lekár dať - nie… asi by ste mali písať na Min. školstva.