Príliš veľa liekov proti bolesti spôsobuje bolesti hlavy

Každý stý obyvateľ Nemecka trpí bolesťami hlavy kvôli veľmi častému užívaniu liekov proti bolesti. Platí to hlavne o pacientoch s migrénou, keď zvýšia dávky svojich medikamentov. A potom môže vzniknúť pekelný bludný kruh, keď tieto bolesti tlmia zase len liekmi



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/3134-prilis-vela-liekov-proti-bolesti-sposobuje-bolesti-hlavy

Dibrý deň.
Reagujem na predmetný článok o dlhodobom užívaní liekov proti bolesti a následnom “bludnom kruhu”,do ktorého sa užívateľ dostáva,dostal.
Problém sa týka priamo mňa a preto sa pýtam.
Čo robiť,ako preťať tento “začarovaný bludný kruh” užívania liekov,keď bolesti trvajú?
Prah bolesti je v tomto prípade už taký nízky,že ľakám sa,resp.bojím sa pri najmenšej olesti.Keď ju/bolesť/ nechám rozvinúť,potom to neviem len tak jednorázovou tabletkou zastaviť.A cez deň potrebujem normálne fungovať v práci.
U lekárov som bola.
S pozdravom

M8m ten istý problém a žiaden problém dostať sa k liekom

Nedostala som odpoveď na moju reakciu na predmetný príspevok o dlhodobom užívaní liekov proti bolesti.Moja otázka znela."Ako preťať ten bludný,začarovaný kruh "užívania liekov proti bolesti,keď bolesti pretrvávajú a lekárska pomoc je v nedohľadne,resp.je ponúknutá pomôc chirurgická?
Ďakujem
Bindasová Zuzana