Pripravte si domáci finančný kalendár na rok 2018

FINANČNÝ KALENDÁR = FINANČNÝ PLÁN Finančný kalendár má upozorniť na sezónne výdavky, ktoré rozpočet spravidla zaťažujú. A opakujú sa z roka na rok - tak ako minulý rok, aj tento pôjdete na letnú dovolenku, absolvujete nákup vianočných darov, vystrojíte deti v septembri do školy. „Finančný kalendár by som prirovnal k finančnému plánu. Musí zahŕňať predpokladané príjmy a zároveň výdavky, ktoré rodinu čakajú v priebehu celého roka. Výdavky sa v tomto prípade rozdelia na čiastkové, kde počítame napríklad s kúpou diaľničnej známky, návštevy u lekára, s rodinnou dovolenkou, ale aj úhradou daní a odvodov, či s pravidelnými splátkami, investíciami, výdavkami na darčeky, alebo nedoplatkami za chod domácnosti,“ vymenúva Marek Butala. Upozorňuje, že pri každej položke musí byť uvedená reálna suma a aj termín, do ktorého treba čiastku uhradiť. ROK SI ROZDEĽTE PODĽA ROČNÝCH OBDOBÍ Podľa Butalu pomáha, ak si rok rozdelíme na jednotlivé ročné obdobia a plánujeme v kvartáloch. Takto bude jasnejšie, ktorá časť roka bude najväčšou finančnou záťažou a aké sezónne poplatky či výdavky sa s ňou spájajú.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/14218-pripravte-si-domaci-financny-kalendar-na-rok-2018

radšej žiadny finančný kalendár. čím viac to riešim, tým je to horšie.

Podla mna treba mat v hlave nejaku tu predstavu, co ano, co sa oplati do coho ist a zase pri com usetrit, netreba sa v tom dako pitvat

treba si podla mna uzivat peniaze a nie riesit hluposti

ja si robim kazdy mesiac taky kalendar, aby som mala prehlad o tom :slight_smile:

myslím si, že máš v mnohých veciach pravdu :wink:

Ved ja viem, co pisem, keby som nevedela, tak to nenapisem :slight_smile:

aj tento rok si niekto bude kalendár chystať? :smiley: