Probiotiká a bábätká

gynekológia

(leninocka) #1

Sú probiotiká také dôležité aj pre bábätko? Kamarátka má malého synčeka, niekde čítala, že po skončení dojčenia by sa mali probiotiká dávať aj ďalej, napríklad prostredníctvom dojčenskej výživy beba. Máte s týmto nejaké skúsenosti?

(Katka) #2

Ahoj leninocka, ja mam maleho synceka a ked som prestala kojit, tak sme presli na bebu hypoalergennu a vtedy sa nam zacali trosku problemy s bruskom. Doktorka mi poradila, nech mu zacnem davat probiotika a tak som zacala, do tyzdna nam problemy presli, davala som mu ich este ale 2-3 mesiace a prestala som. A vsetko je OK, probiotika sa davaju vtedy, ked su nejake problemy s kolikamia podobne, alebo aj pri antibiotickej liecbe, papa.

(Simča) #3

Probiotiká zabezpečujú, aby bábätku dobre trávilo, nebolelo ho bruško, nemalo zápchy, či naopak hnačky. Materské mlieko ich obsahuje prirodzene, keď sa prestane s dojčením, bábätku by sa mali dávať aj naďalej. Kŕmiť ho môžeš napríklad tou spomínanou bebou, ktorá probiotiká obsahuje tiež. Ja som ňou kŕmila obidvoje svoje deti a nemali žiadne problémy.

(Betka22) #4

Ahojte používate niekto http://www.valosun.com/sk/produkty/biopron-probioticke-kapky-7-ml.html? Odporučila mi ich lekárka a tak som sa chcela spýtať, či niekto máte s nimi skúsenosti. Je vždy lepšie si vypočuť / prečítať viacej rád ako urobiť svoj záver na jednej vete :slight_smile: Ďakujem za akúkoľvek reakciu :slight_smile:

(Kristína) #5

Ahoj, ja s nimi mám veľmi dobré skúsenosti :slight_smile: Mali sme dokonca odskúšaného aj Biopron Macíka, ale Zuzanka to potom jedla ako obyčajnú čokoládu, takže sme museli prejsť na niečo, čo by nejedla, pretože je to sladké a chutí to ako čokoláda :slight_smile: Takže záver - veľmi som spokojná :slight_smile:

(verca) #6

Tak my sme si nakoniec zobrali biopron laktobacilky a sme zatiaľ veľmi dobre na tom :slight_smile: Ale samozrejme sme si kúpili aj fenyklový čaj a banániky. Minule som napríklad zistila, že sú dobré aj čučoriedky :slight_smile: ale netreba to preháňať, lebo potom je iný problém a zvlášť nie tie zavárané, pretože potom sme úplne že hyperaktívny a to bol ako dosť des :smiley: :smiley:

(Kristína) #7

Tak čokoľvek sladké, znamená dvihnutie cukru a teda aj aktivity :slight_smile: Ja si dávam cukor - sladké, keď sa cítim ospalá a viem, že musím trošku viac zamakať :wink: Laktobacily sú vhodné hlavne v kombinácii s antibiotikami, o tom si vedela? Ja som skusila minule banánikový koktail :slight_smile: Manžel tu neustále mixuje banány a reku hovorím si, že aj ja skúsim :smiley: A čuduj sa svete je to lepšie ako energetický nápoj :wink: