Probiotiká a bábätká

Sú probiotiká také dôležité aj pre bábätko? Kamarátka má malého synčeka, niekde čítala, že po skončení dojčenia by sa mali probiotiká dávať aj ďalej, napríklad prostredníctvom dojčenskej výživy beba. Máte s týmto nejaké skúsenosti?

Ahoj leninocka, ja mam maleho synceka a ked som prestala kojit, tak sme presli na bebu hypoalergennu a vtedy sa nam zacali trosku problemy s bruskom. Doktorka mi poradila, nech mu zacnem davat probiotika a tak som zacala, do tyzdna nam problemy presli, davala som mu ich este ale 2-3 mesiace a prestala som. A vsetko je OK, probiotika sa davaju vtedy, ked su nejake problemy s kolikamia podobne, alebo aj pri antibiotickej liecbe, papa.

Probiotiká zabezpečujú, aby bábätku dobre trávilo, nebolelo ho bruško, nemalo zápchy, či naopak hnačky. Materské mlieko ich obsahuje prirodzene, keď sa prestane s dojčením, bábätku by sa mali dávať aj naďalej. Kŕmiť ho môžeš napríklad tou spomínanou bebou, ktorá probiotiká obsahuje tiež. Ja som ňou kŕmila obidvoje svoje deti a nemali žiadne problémy.

Ahojte používate niekto http://www.valosun.com/sk/produkty/biopron-probioticke-kapky-7-ml.html? Odporučila mi ich lekárka a tak som sa chcela spýtať, či niekto máte s nimi skúsenosti. Je vždy lepšie si vypočuť / prečítať viacej rád ako urobiť svoj záver na jednej vete :slight_smile: Ďakujem za akúkoľvek reakciu :slight_smile:

Ahoj, ja s nimi mám veľmi dobré skúsenosti :slight_smile: Mali sme dokonca odskúšaného aj Biopron Macíka, ale Zuzanka to potom jedla ako obyčajnú čokoládu, takže sme museli prejsť na niečo, čo by nejedla, pretože je to sladké a chutí to ako čokoláda :slight_smile: Takže záver - veľmi som spokojná :slight_smile:

Tak my sme si nakoniec zobrali biopron laktobacilky a sme zatiaľ veľmi dobre na tom :slight_smile: Ale samozrejme sme si kúpili aj fenyklový čaj a banániky. Minule som napríklad zistila, že sú dobré aj čučoriedky :slight_smile: ale netreba to preháňať, lebo potom je iný problém a zvlášť nie tie zavárané, pretože potom sme úplne že hyperaktívny a to bol ako dosť des :smiley: :smiley:

Tak čokoľvek sladké, znamená dvihnutie cukru a teda aj aktivity :slight_smile: Ja si dávam cukor - sladké, keď sa cítim ospalá a viem, že musím trošku viac zamakať :wink: Laktobacily sú vhodné hlavne v kombinácii s antibiotikami, o tom si vedela? Ja som skusila minule banánikový koktail :slight_smile: Manžel tu neustále mixuje banány a reku hovorím si, že aj ja skúsim :smiley: A čuduj sa svete je to lepšie ako energetický nápoj :wink: