Probiotika pre babatko

Ahojte, este mam jednu otazku. Svagrina ma babatko a zvykne ho dost zapekat. Myslite, ze by mu mala skusit dat probiotika, alebo nejake kase s probiotikami, ako Beba od Nestle alebo nieco podobne? Chodim ho dost casto varovat a az mi srdce trha, ked maly tolko place.

Ahoj a kolko ma to babenko mesiackov?

Ahoj, maly ma 7 mesiacov. Mas s tym skusenosti? Schvalne sa pytam an tu Bebu, lebo ju vsade odporucaju kvoli tomu, ze je hypoalergenna a obsahuje tie probiotika a dokonca ju dostat lacnejsie na predpis v lekarni, tak sme chceli vediet, kto v okoli s tym ma skusenosti.

Beba sensitive je najlepšie mlieko, nezapeka, nie je z neho kolika, dobre trávenie, vrelo doporučujem.

Ahoj, aj my sme ju pouzivali, no aj napriek tomu mal maly stale koliky, neskor sme prisli na to, ze ma intoleranciu laktozy. Nakoniec sme mu do kazdeho mlieka pridavali enzym laktaza v kvapkach Coliprev - maju ich v lekarni. To mu nakoniec pomohlo a problemy s travenim sa vyriesili.

Ahoj, my sme dostali ako sucast clinicboxu probioticke kvapky, taka zlta krabica. Ani som netusila, aky poklad nam tam pribalili. Su to probiotika, ktore su pre babatka od narodenia (na krabici je pisane od 3. mesiaca, ale spytaj sa pediatricky radsej), ja som ich davala a davam aj teraz, pomaha na travenie, kupila som ich znova, lebo nam fakt pomahaju s bruskom a ja mam nastastie moznost kludne spavat.

Ahoj, možno je to už out of theme, lebo už nie je v tomto diskusnom fóre aktuálna, ale my sme dostali biopron laktobacilky, ktoré taktiež môžeš používať od narodenia :slight_smile: Používame ich dosť často, keď nemám napr. fenyklový čaj po ruke. Trápi ma, keď vidím Soničku ako plače. Radšej sme prešli na tieto probiotiká, lebo aj lekárka sama nám povedala, že sú lepšie, lebo precestujú tráviacím traktom a rozpúšťajú sa v správnom mieste. Obyčajné prírodné sa dostanú len do žalúdku a malá čas z nich putuje ďalej, pretože ich rozložia žalúdočné tráviace enzýmy.

pridam aj ja skusenost mozno niekomu padne vhod - my sme kupili malemu kvapky biolac baby probioticke lebo plakaval casto, bolelo ho brusko. odvtedy sa to stalo iba zopar raz a ma maly pokoj.