Problémy s erekciou


(Erika) #1

Dobrý Deň,

Môj priateľ má problémy s erekciou. Naše milovanie je nekonečné, všetko je úžasné, až nato že pri pohlavnom styku nedokáže mať vyvrcholenie. Pri orálnom sexe s tým žiadnym problém nemá ale pri samotnom akte ano. Veľmi nás (viac mňa ako jeho) to trápi a nevieme čo s tým urobiť a ako mu pomôcť, pretože samotný akt nieje taký aký by mohol byť.
Prosím poradte nám, ďakujem


(R) #2

Erika, doverujte tomu, ze vas priatel, ak bude potrebovat najde pre seba terapeuta, poradcu. Alebo vy mozete hladat pokoj v dusi, a skumat, preco vas trapi priatelov problem. Dolezita je aj dovera, ze sa dospely muz vie o seba postarat, ked to uzna za vhodne.
Partneri okrem toho, ze pri milovani prezivaju aj nieco vzajomne, zaroven je prezivanie kazdeho z nich aj individualne. To, co citime aj pri milovani je nase osobne, individualne citenie, vnimanie. Mozny je aj hlbsi intimny rozhovor o tom, co sa medzi partnermi, milencami deje, co prezivaju aj mimo sexuality. Casto to suvisi aj s inymi oblastami zivota, ako je sex. Riesenia su viacere, skumat kazdy sam za seba a skumat spolocne… s odbornikmi, alebo bez odbornikov. Odborne poradenstvo moze napomoct objavovat vami neobjavene, nevsimane atributy vo vztahu. Skusenost ukazuje, ze je viac tabu tem, pri intimnom rozpravani na rozne temy.
rita svihranova
www.psychoterapeut.zzz.sk