Problemy s mliekom

Po mlieku mi je vzdy zle od zaludka - hned po poziti, alebo aj po jogurte, smotane a dalsich mliecnych vyrobkoch, alebo som si vsimla, ze ak par dni uzivam lieky s obsahom laktozy (Coxtral, Bekomplex forte…), tak ma zacne prehanat. Ma s tym niekto skusenosti, kde by som ziskala viac informacii? Je rozdiel ked sa v zlozeni pise o laktoze, monohydrate laktozy alebo srvatke?

Podľa mňa ide určite o alergiu na mliečne bielkoviny a tu pomôže len ich vylúčenie zo stravy. Vápnik sa dá nahradiť v pohode aj inými zdrojmi. Bol by vhodný test na alergológii.

Dik, len mi nie je jasne, na co presne dat pozor, ked citam zlozenie liekov a potravin. Mliecne bielkoviny to je ta laktoza, srvatka atd.? Na alergologii som bola, ale nemali zrovna testovacie latky, je rozdiel medzi laktozovou intoleranciou a alergiou?

Myslím, že alergia na mlieko spočíva práve v intolerancii laktózy, telo ju nedokáže spracovať a preto spôsobuje problémy. keď sa táto alergia objaví u malých detí, tak pediater odporučí vylúčiť laktózu zo stravy na napr. pol roka a potom sa skúsi, či sa alergia nestratila, ale neviem ako je to u dospelých. Treba sledovať všetko, čo kupuješ, ale bude lepšie ak sa spýtaš nejakého odborníka. Ja som len mamina dvoch detí, ktorá veľa čítala, aby sme podobným veciam predišli.

Skus nahradit klasicke mlieko sojovym alebo existuje Gravimilk - bezlaktozove mlieko. A skus laktozu vylucit zo stravy. Lekari nie vzdy pomozu, ty sama najlepsie vies, ako sa citis a co tvoje telo ako znasa.

Skusam, len laktoza je skoro vsade: pecivo, napolitanky, kolace, rozne polotovary, teraz naposledy som zistila, ze aj v Rame, ktoru si natieram na chleba je srvatka. Ozaj srvatka sa moze, alebo je to tiez problem? A kde nie je laktoza tam su vajcia, na ktore mam tiez alergiu, nakup v potravinach mi trva nekonecne dlho, lebo na vsetkom citam zlozenie.

Na to ti, bohužiaľ, neviem odpovedať.

Toto isté mám aj ja, mne dokonca telo dá najavo, aby som to mliečne nejedla už len keď to ovoniam, je mi zle, napríklad už len z vône mlieka, smotany, acidka, jogurtu, tak viem, čo nemám jesť - ja mám intoleranciu laktózy, ale miernu - avšak záleží na momentálnom stave organizmu, niekedy mám problém s mliekom v káve, niekdy nie.